Friedrich Puksoo 125. sünniaastapäevale pühendatud ettekandepäev

Korraldaja:
TÜ raamatukogu
Kontakt e-post:

23. jaanuaril 2015 algusega kell 11.00 raamatukogu konverentsisaalis tähistab Tartu ülikooli raamatukogu ettekandepäevaga oma kauaaegse direktori, raamatuteadlase Friedrich Puksoo (1890–1969; TÜR direktor 1919–1944) 125. sünniaastapäeva.

Ettekandepäeval antakse üle Friedrich Puksoo auhind kahel viimasel aastal ilmunud raamatuloo, raamatukogunduse või bibliograafia-alase töö autorile. Fr. Puksoo 2015. a auhinna pälvis PhD Jürgen Beyer oma Eesti ja Baltikumi raamatulugu käsitlevate artiklite eest, mis on ilmunud rahvusvahelise levikuga teadusväljaannetes. Fr. Puksoo auhinda annavad välja Eesti raamatukoguhoidjate ühing ja Tartu ülikooli raamatukogu. Esimest korda anti auhind välja 1990. a, tänavu toetas auhinna välja andmist Eesti kultuurkapital.

Ettekandepäeva ettekanded käsitlevad Ungarimaalt pärit A. Pilarki reisialbumit 1674/75 a (J. Beyer) ja A. Ch. Von Helwigi päevikut (K. Kaur) kui olulisi allikamaterjale, vanemat Pärnu raamatulugu (K. Kaju), Tallinna linna ja gümnaasiumi trükikoja trükiste (1632-1828) leidumust Eesti ja välismaa mäluasutustes (T. Reimo, H.-L. Kannik), Šveitsi 16. saj humanisti Konrad Gessneri taimejoonistuste kogu TÜ raamatukogus (M. Rand), keiserliku Tartu ülikooli esimese majandusprofessori Fr. E. Rambachi lugemishuvisid TÜ raamatukogus säilitatavate allikamaterjalide põhjal (L. Frei), kavandavat Eesti keskaegsete pärgamentkäsikirjade fragmentide andmebaasi (K. Kolk) ning humanistide kreekakeelse luule uurimise võimalusi meie raamatukogude vanaraamatu kogude põhjal (J. Päll).