Kohtumine ameerika kirjaniku Jay Asheriga

Korraldaja:
MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista
Kontakt e-post:

4. mail kell 15.00 toimub konverentsisaalis kohtumine ameerika kirjaniku Jay Asheriga. Esinemine on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

JAY ASHER on Ameerika noortekirjanik, kellele tõi rohkelt rahvusvahelist tuntust 2007. aastal ilmunud noorteromaan "Kolmteist põhjust", mis on tänaseks ka eesti keeles ilmunud. Traagiline lugu algab lõpust ehk peategelase Hannah Bakeri enesetapust, misjärel tutvub lugeja kuraditosina põhjusega, mis noore neiu enesetapuni viisid. Ülimenukaks osutunud romaanist vändatakse hetkel lühiseriaali, mille peaosas Selena Gomez.

Asher on romaani temaatikast lähtuvalt võtnud koolikiusamise oma südameasjaks, reisinud mööda Ameerikat ringi, külastanud koole ja suhelnud õpilastega. Ka Eestis on Asheri kava tihe - autor esineb suisa kolmes linnas. Asherit saab kuulata kõnelemas festivali avapäeval Tartus, kuid ta esineb ka Tallinnas ja Narvas.

Kohtumine toimub koostöös Ameerika Suursaatkonnaga.

Pikema tutvutuse autori kohta leiab Prima Vista kodulehelt: http://kirjandusfestival.tartu.ee/jay-asher