Kriitiline graafika. Sõda

Algus:
08.05.2015 09:00
Lõpp:
10.06.2015 22:00
Asukoht:
näitusesaalis
Toimumiskoht:
Raamatukogu
Kategooria:
Korraldaja:
Tartu Saksa kultuuri instituut

8. maist kuni 10. juunini 2015 on Tartu ülikooli raamatukogu näitusesaalis avatud saksa kunstniku Otto Dixi näitus „Kriitiline graafika. Sõda“.

Otto Dixi näitust võib soovitada gümnaasiumiklassidele. Ettetellimisel võib näituse kujundaja raamatukogus anda näitusega seonduva lühikese ülevaate kunstnikust, väljapandud töödest ja näitusega seonduva õpitoa tulemustest.

Otto Dix (1891–1969) on saksa kunstnik, maailma kuulsaimaid ekspressioniste, kelle tööd mõjutasid oluliselt kogu 20. sajandi kunsti. Näitusel „Kriitiline graafika. Sõda” näeb 86 graafilist lehte, mis on valminud kunstniku enda läbielamiste põhjal, olles sõdinud rindesõdurina esimeses maailmasõjas. Dixi töödes väljendub valu inimese ja maailma pärast, see valu on piinav ja mõtlemapanev. Koos Dixi töödega näeb ka Oldenburgi kunstiteadlase Wiebke Trungi näituse-eelses õpitoas sündinud Tartu kõrgema kunstikooli ja TÜ maaliosakonna tudengite Dixist inspireeritud töid. Kuidas vastandub tänapäeva noorte nägemus vägivallast ja agressioonist saja aasta tagusele Dixi nägemusele, saab võrrelda näitusesaalis.

Otto Dixi näitus pole Tartus esmakordselt. Möödunud sajandi 90. lõpul oli see väljas Tartu kunstimajas, aga praegune poliitiline kontekst annab Dixi töödele uue sügavuse ja paneb tõsiselt järele mõtlema. See on karm, ilustamata tõde sõjast.

Tartu Saksa kultuuri instituudil aitasid selle maailmatasemel näituse Tartusse tuua Saksa välissuhete instituut Ifa ja Goethe instituut. Näituse avab Saksa suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga.

 

Lisainfo:
Ilona Smuškina
TÜ raamatukogu turundusjuht
tel 737 5749, 515 3387
e-post: ilona.smuskina@ut.ee

Jaga seda lehekülge