Prima Vista kunstinäitused

Algus:
02.05.2022 11:00
Lõpp:
02.05.2022 21:00
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu 2. ja 3. korrus
Kategooria:
Korraldaja:
Edith Hermann
Kontakt e-post:

Tänavust kirjandusfestivali täiendab sisukas kunstiprogramm, mis on seotud mängu ja selle piiride eriilmeliste tõlgendustega.

Tartu Ülikooli raamatukogus saab vaadata mitut Prima Vista näitust. Maalikunstnik Margus Meinarti värvikesksed õlimaalid ja Marina Aleksejeva mustvalged eksperimentaalsed suureformaadilised markerijoonistused on väljas teisel korrusel. Samas on avatud ka Rauno Thomas Mossi kollaažide näitus ning Jonna Kubu serigraafia ja ruumilise origami väljapanek.

Konverentsikeskuse teisel küljel saab vaadata Sirje Peterseni ja Pallase maaliosakonna tudengite säravaid ja pilkupüüdvaid õlimaale.

Kolmanda korruse fuajees esitleb skulptor Anne Rudanovski kohaspetsiifilist installatsiooni. Esimese lugemissaali ees ning puhketoas on aga oma loomingut näitamas Pallase tekstiiliosakonna õppejõud ja tudengid eesotsas Aet Ollisaarega, kes eksponeerivad teemast inspireeritud mängulisi ja piire kompavaid gobelääne ning tekstiile.

Mängu ja mängu piire käsitlevad kunstnikud läbi erinevate vaatenurkade: semiootilise küsimusena, (mängu)vabaduse vajadusena, ringmänguna, pimesikuna, reeglipärasusena ja reeglite lõhkumisena, inimhinge varjatud kihtidena, figuraalsete maalimängudena … – kõike seda mõjuvas visuaalses vormis.

Näitused on avatud 2. juunini.

Jaga seda lehekülge