Seminar „How to get the maximum from research data – prerequisites and outcomes“

Algus:
29.05.2018 13:00
Lõpp:
30.05.2018 16:45
Asukoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu
Toimumiskoht:
Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskus
Internetiaadress:
Korraldaja:
Tartu Ülikooli raamatukogu, sotsiaalteaduste valdkond ja Eesti Sotsiaalteaduslik Andmearhiiv

TÜ raamatukogu, sotsiaalteaduste valdkond ja Eesti Sotsiaalteaduslik Andmearhiiv (ESTA) korraldavad 29. ja 30. mail Tartu Ülikooli raamatukogus (W. Struve 1) teadusandmete teemalise rahvusvahelise seminari „How to get the maximum from research data – prerequisites and outcomes“ („Kuidas saada teadusandmetest maksimaalselt kasu – eeldused ja tulemused.“)

Seminari esimese päeva töökeeleks on inglise keel ning juttu tuleb Euroopa sotsiaalteaduste alasest ühisest andmeruumist, andmete korduvkasutamise majanduslikust efektiivsusest, Euroopa uutest andmekaitseregulatsioonidest, andmehalduse eetilistest aspektidest ning sobivate andmete hankimisest, hindamisest ja kasutamisest.

Teise päeva eestikeelses seminariosas  tutvustatakse andmehaldusplaani koostamise üldpõhimõtteid ja ESTA (Eesti Sotsiaalteaduslik Andmearhiiv) uusi veebilahendusi. Sellele järgnevad andmete ja andmehaldusega seotud töötoad, mis on ingliskeelsed ja mida viivad läbi Irena Vipavc Brvar Sloveeniast ja Veerle Van den Eynden Suurbritanniast.

Üritust toetab OpenAIRE

Jaga seda lehekülge