Talvise eksamisessiooni ÖÖraamatukogu ootab tudengeid 6. jaanuarist

09.12.2019

Tartu Ülikooli raamatukogu koostöös üliõpilasesindusega korraldab 6.-19. jaanuarini traditsioonilise ÖÖraamatukogu. Sel ajavahemikul on raamatukogu avatud keskööni.

„ÖÖraamatukogu toimumise kohta on meilt juba ammu küsitud,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Sellest võib järeldada ainult üht – neid kahte nädalat oodatakse.” Aru sõnul kiidavad tudengid raamatukogu keskkonda, mis soosib õppimisse süvenemist. “Seega ma loodan väga, et staažikate ÖÖraamatukogus õppijate kõrval võtavad jaanuaris meie lugemissaalides ja rühmatööruumides kohad sisse ka esmakursuslased, sest parimat kohta õppimiseks lihtsalt ei olegi!“.

Tänavu korraldatakse ÖÖraamatukogu üle mitme aasta taas koos üliõpilasesindusega. “Meie organisatsioon tähistab järgmine aasta suurt sünnipäeva – Tartu Ülikooli üliõpilasesindus saab 100-aastaseks,” sõnas üliõpilaskonna esimees Allan Aksiim. “Meile tundus igati hea mõte teha selle sündmuse tähistamisega algust just nii, et lööme kaasa ÖÖraamatukogu korraldamises.”

Kui raamatukogu tagab õppijatele rahuliku ja mugava õpikeskkonna hiliste õhtutundideni, siis üliõpilasesindus hoolitseb selle eest, et tudengitel oleks ka keha- ja vaimuturgutust. Kella 21-st pakutakse kohvi ja teed, lisaks on plaanis korraldada lühiloenguid üldhuvitavatel teemadel, et oleks põhjust õppimises aeg-ajalt väikesi pause teha. Arstitudengitega seatakse üles lõõgastusnurk, kus saab tervist puudutavaid soovitusi ja nõuandeid stressist vabanemiseks, aga ka soovi korral vererõhku mõõta. Loomulikult on selgi korral ÖÖraamatukokku oodata lugemiskoeri.

Lisaks jagavad mõnel õhtul TÜ nõustamiskeskuse psühholoogid tudengitele nippe ja soovitusi eksamiperioodiga paremaks toimetulekuks.

Täpsema info erinevate sündmuste ja psühholoogide nõustamisaegadega lisame raamatukogu kodulehele jaanuari algul.

ÖÖraamatukogu on esmaspäevast reedeni avatud kella 9-24, laupäeval ja pühapäeval 12-24.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja