Täna avab kaheks nädalaks uksed ÖÖraamatukogu

06.01.2020

Tänasest 19. jaanuarini avab Tartu Ülikooli raamatukogu koostöös TÜ üliõpilasesindusega traditsioonilise ÖÖraamatukogu, mis annab tudengitele võimaluse õppida keskööni.

„Aasta esimesed päevad on näidanud, et õppimine on hooga lahti läinud,“ rääkis TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. „Püüame omalt poolt teha kõik, et üliõpilastel oleks võimalikult hea meie juures õppetööle keskenduda. Lisaks tahame, et eksamiperiood oleks igati stressivaba ning pingete maandamiseks pakume tudengitele erinevaid võimalusi.“

Nii jagavad TÜ nõustamiskeskuse psühholoogid ÖÖraamatukogus soovitusi ja nippe, kuidas eksamiperioodiga paremini toime tulla. Samuti viib üliõpilasfirma Prudens läbi koolitusi, kuidas emotsioone juhtida, keskenduda ning stressi vähendada. Mitmel õhtul saavad tudengid, kes tahavad oma eesti või vene keele oskust arendada, osaleda keelekohvikutes. „Loomulikult on kohal ka Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu lugemiskoerad, kes on aastate jooksul saanud justkui ÖÖraamatukogu maskotiks,“ lubas Einasto.

Igal õhtul saab 3. korruse selfie-nurgas teha foto ja selle Instagramis jagamisel osaleda fotokonkursil, mille peaauhinnaks on võimalus kasutada tasuta kuu aega raamatukogu individuaaltööruumi. „Loodame, et see on auhind, mis motiveerib kõiki, kel vaja sel aastal intensiivselt lõputöö kirjutamisele pühenduda,“ sõnas Einasto.

Selleks, et tudengitel oleks põhjust end sirutada ja veidi liigutada, tuuakse mitmel õhtul teise korruse suurde saali põnevaid leide raamatukogu kogudest. Nii saab juba homme näha vene kirurgi Nikolai Pirogovi koostatud, käsitsi joonistatud anatoomia atlasi. „Võin lubada, et need leiud meie kogudest saavad olema tõeliselt põnevad ja on kindlasti seda väärt, et korraks õppimisse väike paus teha,“ ütles Einasto.

Tudengite vaimu- ja kehavirgutuste eest hoolitseb ka TÜ üliõpilasesindus.

ÖÖraamatukogu avatakse täna kell 21. Avamisele järgneva tunni jooksul on 1. korruse fuajees võimalus küsimusi esitada TÜ teadusprorektorile Kristjan Vassilile ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaanile Anti Selartile.

Vaata ÖÖraamatukogu kava siit.

Olga Einasto
TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja