Tartu gümnasistide näitused kujutavad meid ümbritsevat elu

12.02.2020

Tartu Ülikooli raamatukogus saab vaadata kolme Tartu gümnasisti loomingut. Raamatukogu teisel korrusel konverentsisaali kõrval on oma tööd üles seadnud Saskia Kolberg Jaan Poska Gümnaasiumist ning Birgit Allekõrs ja Priyanka Singh Miina Härma Gümnaasiumist. Kõik noored esitlevad oma töid suuremale avalikkusele esmakordselt.

Saskia Kolberg on uurinud Tartu linnaosade tekkelugusid ning nendest mõjutatuna valmisid maalid. Tema väljapaneku "Tartu viis nägu" eesmärk ongi tutvustada neid linnaosasid, kuhu tihti ei satuta või mida ei teata. Nii on ka tartlastel avastamisrõõmu. Autor on kujutanud linnaosasid erinevatel aastaaegadel, kellaaegadel ja erineva ilmaga, et näidata Tartu võimalikult erinevaid nägusid.

Birgit Allekõrsi tööd on inspireeritud Hollandi kunstistiilist De Stijl, kus kunstnikud üritasid leida universaalset keelt läbi kunsti. Enamik kunstnike kasutasid selleks geomeetrilisi kujundeid ning kolme põhivärvi: sinine, punane ja kollane. Näituse autor üritab töödega edastada selle stiili põhimõtet, samuti näidata, et iga näituse töö on isikupärane ja sõltumatu. 

Priyanka Singhi näitus „Dark Side of Bright World“ („Helge maailma tume pool“) toob kontrastina välja meid ümbritseva ilu, mida autor on tabanud jalutuskäikudel Tallinnas ja Tartus, ning vägivalla teema, mis puudutab meid ümbritsevaid inimesi, aga millest sageli vähe räägitakse. Autor on oma teoseid tutvustades juhtinud tähelepanu märkamisele – seda nii positiivsete kui negatiivsete sündmuste osas.

Saskia Kolbergi ja Birgit Allekõrsi näitused jäävad avatuks 28. veebruarini, Priyanka Singhi töid saab vaadata 3. märtsini.

 

Lisainfo:
Lilian Mengel
TÜ raamatukogu kunstnik-kujundaja
737 5751

 

Jaga seda lehekülge