Tartu ülikooli raamatukogu jääb remondi tõttu suletuks

12.09.2016

Lugupeetud TÜ raamatukogu kasutaja!

4. oktoobril uksed avama pidanud TÜ raamatukogu jääb kahjuks suletuks vähemalt 12. detsembrini, kuna AS YIT Ehitus ei ole suutnud täita endale võetud lepingulisi kohustusi. TÜ kinnisvaraosakonna teatel on ehitusfirma poolt teostatavad renoveerimistööd ajagraafikust mitu kuud maas. Raamatukogu teeb omalt poolt kõik, et tagada lugejatele parimad võimalused raamatute kätte saamiseks ja lugemiseks.

Raamatukogu jätkab lugejate teenindamist Akadeemia tänava sissepääsu kaudu, võimaldades avakogude raamatute kojulaenutust, mis hakkab alates 1. oktoobrist töötama ka laupäeviti. Tartu ülikooli peahoones jääb avatuks raamatukogu infopunkt, kus saab end registreerida lugejaks, lahendada laenutustega seotud muresid ja maksta vajadusel viiviseid.

Alates oktoobrist võimaldab TÜ raamatukogu oma lugejatele tasuta Eesti-sisest raamatukogudevahelise laenutuse teenust nendele raamatutele, mida renoveerimistööde tõttu pole võimalik hoidlatest kätte saada. Lisaks pakub raamatukogu ülikooli valdkondadele võimalust kasutada oma tööjõudu, mis aitaks erinevates õppehoonetes paiknevaid erialaraamatukogusid vajadusel pikemalt lahti hoida.  Pikem lahtiolekuaeg on vajalik eelkõige selleks, et pakkuda õpikeskkonda ning tingimusi raamatukogudevahelise laenutuse kaudu saabunud raamatute hoidmiseks ja lugemiseks.

Teie mõistvale suhtumisele lootes

TÜ raamatukogu