Tartu Ülikooli raamatukogu remondi lõpetamine on üks Tartu aasta tegudest

28.12.2018

Tartu linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühise võistluse «Aasta tegu 2018» kümne enim hääli saanud nominendi seas oli tänavu ka Tartu Ülikooli raamatukogu remondi lõpetamine. Aukirjad anti nominentidele kätte eile, 27. detsembril.

Tartu aasta tegu valiti juba 21. korda. Tiitlile kandideerinud sündmusi ja objekte oli tänavu kakskümmend kolm.

Aukirja kätte andes tõdes Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba, et hoolimata infotehnoloogia tohutust arengust ei ole võimalik tänapäevalgi raamatukoguta läbi saada ning remondi ajal tunti sellest majast väga puudust.

Raba tunnistas, et Tartu Ülikooli raamatukogu fenomeni ei saagi päris täpselt sõnadesse panna. „Paari päeva eest ühe tudengiga vesteldes küsisin temalt, mis teeb Tartu Ülikooli raamatukogu eriliseks,“ rääkis Rannar Raba. „Ta ütles mulle, et see on selline mõnus küünarnukitunne – teadmine, et ma ei ole oma „kannatustes“ üksi.“

TÜ raamatukogu avas esimese remonditud osa lugejatele tänavu aprillis ning kogu maja 1. novembril. Remont kestis veidi üle kahe aasta.

Tartu Aasta teoks 2018 valis rahvas ülekaalukalt Tartu apelli ja Emajõe keti, mis aitasid kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele.

 

 

Lisainfo:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

 

Jaga seda lehekülge