Tartu ülikooli raamatukogu tähistab 215. aastapäeva

19.06.2017

Tartu ülikooli raamatukogu tähistab sel nädalal 215. sünnipäeva. Selle puhul toimub teisipäeval, 20. juunil korporatsioon Rotalia majas pidulik tänuüritus töötajatele ja mitmetele külalistele.

Ülikooli raamatukogu sünnipäevaks loetakse 23. juunil 1802. aastal laenutuspäevikusse tehtud esimest sissekannet. Kui raamatukogu alguspäevil oli kogudes 4000 köidet, siis nüüdseks on see arv jõudnud juba 4 miljonini. 

„Kuigi raamatukogu tööprotsessides on aja jooksul palju muutunud, jätkame me oma kogude täiendamist põhimõtte järgi, et määravad on eelkõige õppe- ja teadustöö vajadused,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik tähtpäeva eel. „See on aja märk, et infotehnoloogia arenguga suureneb ka raamatukogus e-väljaannete osakaal. Lisaks digiteerime oma kogusid, et teha need veebis vabalt kättesaadavaks. Samas olen veendunud, et see ei vähenda tudengite vajadust tulla ja pühenduda õppe –ja teadustööle meie majas. Loodetavasti avame raamatukogu uue aasta alguses.“

Teisipäevasel aastapäeva üritusel tunnustatakse raamatukogu töötajaid ning tänatakse mitmeid koostööpartnereid. Sel päeval on nii raamatukogu kui pop-up lugemissaalid avatud tavapärasest 2 tundi vähem – kuni kella 17-ni.

 

 
Lisainformatsioon:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
7375 749

 

Jaga seda lehekülge