Tõnu Viigi loeng tutvustab lähemalt kuu-uurija J. H Mädlerit

03.05.2019

Teisipäeval, 7. mail kell 16 ootame taas kõiki täheteadusest huvitatuid raamatukogu näituste saali, kus saab kuulata Tõnu Viigi loengut „Kuu-uurija J. H. Mädler Tartu tähetornis“.

Kui F. G. W. Struve 1839. aastal Tartust lahkus, jäi vabaks nii tähetorni direktori kui astronoomiaprofessori ametikoht. Asendaja leidmine osutus oodatust raskemaks. Lõpuks andis jah-sõna varasemalt Kuu uurimisega tuntust kogunud Johann Heinrich Mädler, kes pidas neid ameteid 1865. aastani. Mädleri tegevusest enne Tartusse tulekut ja siinoleku ajal tulebki loengus lähemalt juttu.

Astronoom Tõnu Viik, kes aastatel 1985-1999 oli Tartu observatooriumi direktor, töötab praegu samas asutuses tähefüüsika osakonnas teadusliku nõustajana. Tartu Ülikoolis on ta läbi viinud kursusi teoreetilisest astrofüüsikast, universumi ja tähtede füüsikast.

Kõik loengul osalejad saavad näituste saalis vaadata ka märtsis avatud väljapanekut „Täheteaduse haruldused“, kus on eksponeeritud suur osa eelmise aasta lõpul observatooriumist raamatukokku jõudnud teostest ja tähekaartidest.

 
Lisainfo:
Katrin Angel
TÜ raamatukogu kuraator

Jaga seda lehekülge