TÜ raamatukogu alustab videopäevikuga

17.04.2017

Täna jõuab vaatajateni Tartu ülikooli raamatukogu videopäeviku ehk vlogi 1. osa. Sissekanded videoblogisse tehakse iga kahe nädala järel ning eesmärgiks on hoida lugejaid kursis kõigega, mida raamatukogus toimub.

„Kuna meie maja on praegu lugejatele suures osas suletud, siis on tekkinud palju küsimusi, et mida te seal üldse teete,“ rääkis  TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. „Vlog on suurepärane võimalus näidata, millega raamatukogu igapäevaselt tegeleb.“ Videopäevik hakkab kajastama nii raamatukogu teenustega seonduvat kui sündmusi ja arenguid, mis raamatukogu puudutavad.

Vlogi esimene osas saavad aga vaatajad ülevaate raamatukogu praegusest seisukorrast. „Esimese  osa suhtes ei olnud ühtegi kahtlust – oli selge, et me peame näitama, millises olukorras meie maja on,“ lausus Hallik. „Seda küsitakse nii minult kui teistelt raamatukogu töötajatelt peaaegu iga päev. Nii, et me anname vaatajale võimaluse meiega üks väike ringkäik teha.“

Vlogides astuvad üles nii raamatukogu töötajad kui külalisosalejad. „Juba teises osas näevad vaatajad ühte tuntud Tartu inimest, kes igapäevaselt raamatukoguga seotud ei ole,“ avaldas Hallik. Kindlasti löövad videopäeviku järgmistes osades kaasa ka tudengid ja õppejõud.

Raamatukogu vlogi 1. osa saab vaadata aadressil: https://youtu.be/DcXep_vGx5g

Jaga seda lehekülge