TÜ raamatukogu avab esmaspäeval tudengitele õpikeskkonna teisel korrusel

14.05.2020

TÜ raamatukogu avab riiklikust eriolukorrast väljumise esimeses etapis järgmisel esmaspäeval, 18. mail üliõpilastele teise korruse lugemissaalid, et pakkuda õppuritele meeldivat õpikeskkonda. Saalis on töökohad paigutatud 2+2 reeglit ning teisi ohutusnõudeid järgides ja nii mahub samaaegselt ruumi õppima 100 tudengit. Lugejate arvu reaalajas saab jälgida raamatukogu kodulehelt.

„Meile antud tagasiside kinnitab, et kõige enam tunnevad üliõpilased puudust just kohast, kus rahulikult keskenduda ja õppida,“ tõdes TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. „Alates uuest nädalast on see võimalus olemas. Raamatute kojulaenutus jääb endiselt toimima nii nagu see on toimunud kaks viimast kuud - ESTERi kaudu tellitud raamatud saab kätte fuajees asuvast Targast kapist.“

Avahoidlasse ja 3. korruse lugemissaalidesse järgmisel nädalal veel ei pääse. Erandkorras saab avakogude raamatuid kohapealseks kasutamiseks tellida soovisedeliga. „Oleme otsustanud olla pigem ettevaatlikud,“ põhjendas Aru raamatukogu osalist avamist. „Kuna teame, et pindadel püsib viirus 24 kuni 48 tundi, siis välistame esimesel nädalal lugejate vaba ligipääsu raamatutele. Teise korruse lugemissaalides pindade kiire puhastuse suudame me tagada, aga kõikide avariiulitel olevate raamatute igapäevane desinfitseerimine käiks meil lihtsalt üle võimete.“

Rühmatööruume on esmaspäevast taas võimalik broneerida, kuid tuleb arvestada, et ruumidesse mahub praegu maksimaalselt 2-4 inimest. 

Esialgu on ümber paigutatud ka arvutiklass, et tagada ka seal vastavus 2+2 nõudele. Nii on tudengite käsutuses 10 arvutikohta. Kõikjale on paigutatud desinifitseerimisvahendid, millega lugeja saab vajalikud pinnad soovi korral ise üle puhastada.

Samuti palub raamatukogu kõigil järgida üldisi ettevaatusabinõusid – haigustunnustega raamatukokku mitte tulla, hoida teiste lugejatega soovitatud vahemaad ning pesta ja desinfitseerida käsi.

Raamatukogu on 18.-22. maini avatud kell 12-18.

 

Lisateave:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

 

Jaga seda lehekülge