TÜ raamatukogu ja DataCite Eesti kutsuvad osalema teaduskommunikatsiooni võimalusi tutvustaval seminaril

27.04.2021

Tartu Ülikooli raamatukogu ja DataCite Eesti korraldavad neljapäeval, 13. mail avatud teaduse võimalusi ja arengusuundi tutvustava veebiseminari “Teaduskommunikatsioonist avatud teaduse võtmes”.

“Avatud teaduse abil jõuavad teaduse edusammud laiema avalikkuseni,” rääkis seminari üks korraldaja, Tartu Ülikooli raamatukogu arendusdirektor Liisi Lembinen. “Kuidas seda veelgi paremini teha ja teadmistepõhist mõtteviisi ühiskonnas rohkem tutvustada, selle üle seminaril arutlemegi.” Teaduskommunikatsiooni teemal saavad sõna valdkonna spetsialistid Haridus- ja Teadusministeeriumist, Eesti ülikoolidest ning teadusasutusest KBFI (Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut). Lisaks neile tutvustab strateegilise disainiagentuuri Neway esindaja avatud teaduse brändi loomisprotsessi ja tulemust ning esitletakse DataCite’i uut kodulehte.

Seminar algab kell 10 Zoomi keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse ürituse toimumise link meiliaadressile.

Ürituse kava ja registreerimine kuni 11. maini siin.

Liisi Lembinen
TÜ raamatukogu arendusdirektor