TÜ raamatukogu jätkab erialaraamatukogude vahelise risttagastuse teenusega

08.10.2020

Tartu Ülikooli raamatukogu jätkab uuel nädalal jaanuaris alguse saanud teenusega, mille eesmärgiks on pakkuda TÜ kasutajatele võimalust tagastada raamatuid TÜ raamatukogu võrgustikus olevatesse raamatukogudesse.

„Risttagastuse teenus, mis algselt oli kavandatud katseprojektina, osutus äärmiselt populaarseks,“ tunnistas Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru. „Koostöö erialakogude ja ülikooli kantseleiga, kes samuti selle projektiga seotud olid, sujus väga hästi. Kuigi kevadine eriolukord tõi meie katseprojekti teatud katkestuse, oli selge, et see teenus peab jätkuma – kasutajate suur hulk kinnitab selle vajadust.“

Raamatute risttagastuse teenus võimaldab lugejal raamatuid tagastada TÜ raamatukogu erialaraamatukogudesse, samuti saab erialaraamatukogust laenutatud raamatud tuua tagasi pearaamatukokku. Raamatu tagastamisel läheb see kohe lugeja arvelt maha ning see suunatakse raamatukokku, kus see tavapäraselt asub. Sõltuvalt ülikooli siseposti liikumisest jõuavad tagastatud raamatud oma „koduraamatukokku“ tagasi kahe päeva jooksul. Erialaraamatukogudest laenutatud raamatuid, mida soovitakse tagastada pearaamatukokku, ei saa sisestada tagastusautomaati, vaid tuleb tuua teenindusletti. 

„Kui alustasime, liikusid juba esimestel nädalatel raamatukogude vahel kümned raamatud,“ rääkis Tartu Ülikooli teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. „Lugejad olid väga rahul, sest raamatute tagastamine oli mugav ja kiire. Samamoodi on rahul raamatukogud – teosed jõuavad nendeni vaid päeva-paariga ning need saab uutele soovijatele taas välja laenutada.“

Raamatukogudevahelises risttagastuses osalevad lisaks pearaamatukogule eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogu, eetikakeskuse ja filosoofia osakonna raamatukogu, semiootika osakonna raamatukogu, Iuridicumi teabekeskuse raamatukogu, sotsiaalteaduste raamatukogu, Biomeedikumi raamatukogu, keemiaraamatukogu, geoloogia raamatukogu, füüsika instituudi raamatukogu, haridusteaduste instituudi raamatukogu, majandusraamatukogu, matemaatika ja informaatika raamatukogu, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi raamatukogu ning maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu. 

 

Lisateave:
Olga Einasto
Teenindusosakonna juhataja
737 5774

 

Jaga seda lehekülge