TÜ raamatukogu kutsub mäluasutuste töötajaid talveseminarile

22.02.2021

Tartu Ülikooli raamatukogu korraldab teisipäeval, 16. märtsil mäluasutuste talveseminari “Aasta viirusega – mida me õppisime?”. Koroonaohust tingituna toimub tänavune seminar virtuaalselt, Zoomi keskkonnas (üritus salvestatakse).

Seekordsel seminaril keskendutakse eelmisel aastal eriolukorraga kaasnenud muutustele muuseumide, raamatukogude ja arhiivide töökorralduses ja teeninduses ning analüüsitakse, millised peaaegu aasta eest kasutusele võetud lahendused on nüüdseks muutunud igapäevaseks ja vajalikuks.

Seminaril räägivad oma asutuste kogemustest ja tulevikuplaanidest Rahvusraamatukogu, Tallinna keskraamatukogu, Tartu Ülikooli raamatukogu, ERM-i ja Meremuuseumi esindajad. Lisaks teevad ettekanded kultuuriministeeriumi muuseuminõunik ja raamatukogunõunik. Seminari teises osas toimuvas vestlusringis arutlevad mäluasutuste juhid tulevikuoskuste ja muutunud töökorralduse üle.

XXIII mäluasutuste (virtuaalne) talveseminar "Aasta viirusega - mida me õppisime?"
16. märts 2021 kell 10-14
Toimumiskoht:  Zoomi keskkond (eelregistreerimine lõpeb 14.03.21)

I osa - Raamatukogude kogemused
•             TÜ raamatukogu - teenindusosakonna juhataja Olga Einasto
•             Tallinna Keskraamatukogu - arendusjuht Kristi Veeber
•             Rahvusraamatukogu - teenuste juht Kristel Veimann
•             Kultuuriministeerium - raamatukogunõunik Ülle Talihärm
Vaheaeg 10 minutit

II osa - Muuseumide kogemused
11.20-12.20
•             Kultuuriministeerium - muuseuminõunik Marju Reismaa
•             Viljandi Muuseum - direktor Jaak Pihlak
•             Meremuuseum - kommunikatsioonijuht Õnne Mets
•             Eesti Rahva Muuseum - hariduskeskuse juhataja Kaari Siemer
Vaheaeg 10 minutit

III osa - arutelu
Vestlusringis mäluasutuste juhid ja Kultuuriministeeriumi asekantsler
Krista Aru, Priit Pirsko, Alar Karis, Janne Andresoo, Piret Hartmann

Talvereminaril osaleda soovijatel palutakse end registreerida siin. Registreerimine suletakse 14.03 ning link veebiseminarile saadetakse 15.03.

Katriin Kaljovee
TÜ raamatukogu konverentsikeskuse juht