TÜ raamatukogu ootab kõiki emakeelepäeva e-etteütlust kirjutama

09.03.2023

Teisipäeval, 14. märtsil toimub ülikooli raamatukogu Tõstamaa seminariruumis emakeelepäeva puhul ühine e-etteütluse kirjutamine. Teistega koos kirjutab etteütlust ajakirja Keel ja Kirjandus peatoimetaja Johanna Ross, kes pärast kommenteerib teksti ning arutleb viimase aja keelevaidluste üle.

“Kindel plaan kutsuda inimesi raamatukokku etteütlust kirjutama oli meil juba paar aastat tagasi, kuid viimasel kahel aastal sekkus sellesse koroonakriis,” ütles TÜ raamatukogu direktor Krista Aru ja lisas: “Kus siis veel, kui mitte siin - meil on raamatukogus igati mõtlemist ja kirjutamist soodustav keskkond, seega oleme lahkelt nõus seda kõikidele keelesõpradele pakkuma.”

E-etteütlust on juba lubanud raamatukokku kirjutama tulla 20 noort Annelinna Gümnaasiumist. „Ruum on aga piisavalt suur, et ka teistele kohti jaguks,“ julgustas TÜ raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto etteütlust kirjutada soovijaid teisipäeval raamatukokku tulema. “Kes plaanib arvutisse kirjutada, peab enda sülearvuti kaasa võtma,“ sõnas Einasto. „Soovitame kõigil e-etteütluse kirjutajail kohal olla hiljemalt kell 10, et saaks raamatukogu wifi-võrku logida. Paberile kirjutajad saavad soovi korral meilt etteütluse kirjutamiseks paberi ja pastaka.” E-etteütluse tekst loetakse raadioeetris ette kell 10.25.

Pärast e-etteütluse kirjutamist kell 11 arutatakse teksti ühiselt ajakirja Keel ja Kirjandus peatoimetaja Johanna Rossiga ning vesteldakse erinevate keeleküsimuste üle.

Kuueteistkümnendat korda toimuva e-etteütluse tekst on inspireeritud noorte laulu- ja tantsupeost, aga ka liikumisaastast ja Artur Alliksaarest.

Emakeelepäeva puhul saavad kõik kohaletulnud tutvuda raamatukogu väljapanekuga „Hinnatud tõlketeosed“, kus saab vaadata 2022. aasta tõlkeauhinnale nomineeritud raamatuid.

Olga Einasto
Teenindusosakonna juhataja