TÜ raamatukogu osaleb raamatukogude aasta avamise ühisaktsioonis

11.01.2022

Kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 12 avatakse Tarvastus Eesti esimeses rahvaraamatukogus raamatukogude aasta. Ürituse kavas on ühisaktsioon, kui kell 12.12 loetakse raamatukogudes üle Eesti ette katkend möödunud aastal enim laenutatud teosest, milleks oli Mudlumi “Mitte ainult minu tädi Ellen”. TÜ raamatukogus loeb selle lõigu ette informaatika eriala tudeng, telesaate „Rakett 69“ 2017. aasta võitja ja EstCube-2 meeskonna liige Karl Vilhelm Valter.

“Tänavune teema-aasta toob raamatukogud tähelepanu keskmesse,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Näen siin raamatukogudele antud suurepärast võimalust tutvustada end mitte lihtsalt kohana, kus saab raamatuid laenutada ja ajalehti lugeda, vaid ka paigana, kuhu tulla kokku, arutleda, kohtuda inimestega, lihtsalt suhelda. Usun, et aasta lõpuks oleme me suutnud näidata raamatukogude – olgu nendeks kas rahva- või teadusraamatukogud - mitmekülgsust.”

Homsel avaüritusel saavad teiste seas sõna kultuuriminister Tiit Terik, Tarvastu raamatukogu direktor Aili Anderson ja ERÜ juhatuse esimees Tuuliki Tõiste. Tartu Ülikooli raamatukogu kannab ligi tund aega kestvat avamist üle ka teleekraanil, mida saab jälgida 2. korrusel suure saali ees.

Raamatukogude aasta uudiseid ja toimuvaid sündmusi kajastab jooksvalt täienev veebileht www.raamatukogudeaasta.ee.

Eestis tegutseb kokku üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu, millest 521 on rahvaraamatukogu, 315 kooliraamatukogu ja 39 teadus – ja erialaraamatukogu. Iga teine Eesti elanik on raamatukogu lugeja ja aastas tehakse 13 miljonit laenutust ning ligi 7 miljonit raamatukogu külastust ja üle 8 miljoni virtuaalkülastust. 

Lisateave:
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

 

 

Jaga seda lehekülge