TÜ raamatukogu pakub jõuludeks ajaloolisi e-raamatuid soodushinnaga

02.12.2015

Kuni 14. detsembrini saab EOD e-raamatu tellida 50% allahindlusega.

Tartu ülikooli raamatukogu pakub jõulukingi ideena e-Book on Demand (EOD) teenusena kõrge kvaliteediga ja tekstituvastusega e-raamatuid.  Jõulueelses erisoodustuse kampaanias  osaleb 18 Euroopa raamatukogu ning kokku pakutakse digiteerimiseks üle miljoni ajaloolist raamatu. EOD teenus võimaldab tellida e-raamatu trükistest, mille suhtes autoriõigus enam ei kehti.

TÜ raamatukogus valmistatakse digitaalkoopiaid raamatutest, mis on leitavad EOD Search otsimootori vahendusel ning mille juures on elektronkataloogis ESTER nupp „EOD”. Kui tavaliselt koosneb EOD teenuse hind alushinnast 9,55 eurot ja lehekülje hinnast 13 senti, siis kuni 14. detsembrini saab e-raamatu tellida poole hinnaga (miinimumhind 10 eurot raamatu kohta). Tellimused täidetakse 10 tööpäeva jooksul.

EOD e-raamatu tellija annab oma panuse raamatuvaramu digiteerimisse. Pärast tellimuse täitmist arhiveeritakse TÜ raamatukogus tehtud digitaalkoopia ja kuue kuu möödumisel tehakse see kättesaadavaks TÜ digitaalarhiiv DSpace-is, otsimootoris EOD Search ja Euroopa digitaalraamatukogus Europeana.

Täpsemalt  EOD kodulehel: http://books2ebooks.eu

Lisainfo:
Elena Sipria-Mironov, TÜ raamatukogu projektijuht, tel 7375 750, elena.sipria-mironov@ut.ee

Info edastas:
Kersti Kuusemäe
TÜ raamatukogu sekretär
tel 737 5703
e-post: kersti.kuusemae@ut.ee
 

Jaga seda lehekülge