TÜ raamatukogu pakub soodushinnaga autorikaitse alt vabade raamatute digiteerimist

04.02.2019

Tartu Ülikooli raamatukogu ja Eesti rahvusraamatukogu korraldavad 4.-28. veebruarini sooduskampaania autorikaitse alt vabade raamatute digikoopiatele. Sel perioodil maksab meie kogudes asuvate ja autoriõiguste alt vabade raamatuid digiteerimine ja digikoopiate tegemine vaid 10 eurot.

„Täna alanud kampaania käigus on igaühel väga hea võimalus saada endale soodsa hinnaga soovitud väljaande koopia,“ rääkis täna algavast kampaaniast raamatukogu direktori kt Liisi Lembinen. „Meie eesmärk on, et nii tudengid kui õppejõud, aga ka teised lugejad saaksid ligipääsu nii paljudele raamatutele, kui see vähegi on võimalik. EOD e-raamatud on selleks ideaalne ja kõigile kättesaadav võimalus.“ Lembinen loodab, et veebruaris kasutavad soodsa hinnaga digikoopiate tellimist suur hulk lugejaid.

Ülikooli raamatukogu kogudes olevate raamatute ja muude väljaannete digiteerimise ja kättesaamise tingimustest saab täpsemalt lugeda siit. Kuna väike osa võõrkeelsetest kogudest on veel remondijärgselt lahti pakkimata, võib juhtuda, et teatud raamatud ei ole hetkel kättesaadavad.  

EOD (E-books on Demand) e-raamat on lugeja tellimisel tehtud autoriõiguse alt vaba trükise digitaalkoopia PDF tervikfailina. Kui trükis võimaldab, sisaldab fail ka automaatse märgituvastuse läbinud teksti, mis tagab lugejatele täistekstiotsingu võimaluse. E-raamatu lehekülgedel on olemas kõik originaalis sisalduvad märkused jms.

 

Lisainfo:
Maria Luštšik
RVL juhataja
7 375 778

Jaga seda lehekülge