TÜ raamatukogu tähistab Hando Runneli juubelit näituse ja luuleõhtuga

22.11.2018

Reedest, 23. novembrist on Tartu Ülikooli raamatukogus avatud kirjanik Hando Runneli 80. sünnipäevale pühendatud näitus ja 27. novembril kell 16 algaval luuleõhtul loevad tema luuletusi TÜ õppejõud.

Raamatukogu 3. korruse näitusel on külastajatele vaatamiseks ja lugemiseks välja pandud just need teosed, mida Hando Runnel ise on oma loominguaastate jooksul oluliseks pidanud.

„Meie näituse keskmes on Hando Runneli töö laiemas tähenduses – luuletajana, koostajana ja mõtlejana,“ tutvustas näitust üks selle kuraatoritest Katrin Angel. „Tema enda mõtet „Hääl ajab laulusõnu taga, et lauluks saada“ silmas pidades oleme pannud peale raamatute välja ka suure valiku tema luulet, mis on saanud lauludeks.“

Näitus on kujundatud hubase nurgakesena, kus saab sirvida Hando Runneli loodud ja koostatud teoseid, kuulata tema sõnadele loodud laule ning lugeda tema mõtteid luulest, kirjandusest ja eestlusest. Näitus jääb avatuks 3. detsembrini.

Hando Runnel on väljendanud arvamust, et mis neist näitustest ikka teha, lugege luuletusi. Nii tähistataksegi tema sünnipäeva raamatukogus ka luuleõhtuga, mis toimub 27. novembril kell 16. Luulet loevad Tartu Ülikooli õppejõud. Kõik on oodatud.

Lisainfo:
Katrin Angel
TÜ raamatukogu säilitus- ja konserveerimisosakonna kogude kuraator