TÜ raamatukogus avatakse Enno Ootsingu näitus „Juured ja võrsed. Album“

02.10.2018

Teisipäeval, 2. oktoobril avatakse Tartu Ülikooli raamatukogus kunstnik Enno Ootsingu näitus „Juured ja võrsed. Album“, mis on valminud Eesti Vabariigi sajandaks juubeliks. 43-st visuaalkunsti teosest koosnev näitus näitab Eesti elu rõhuga Võrumaal läbi 100 aasta.

„Pühendan selle näituse oma vanematele ja kõigile Eesti inimestele, kes on siin elanud, meie riiki rajanud, ehitanud ja hoidnud,“ sõnas Ootsing. „Tartu Ülikooli raamatukogu kui üks Eesti olulisemaid mäluasutusi on väärikas koht meie ajalugu kajastavate piltide eksponeerimiseks. Usun, et sellelt näituselt leiavad äratundmist nii ajaloolased kui ka lihtsalt meie ajaloost huvitatud inimesed.“

Näituse võib tinglikult jagada kolmeks: ajaloopildid, tänapäev ja järelkasv. Ajaloo osas on kunstnik kasutanud vanu albumifotosid, mis on kombineeritud digikompositsioonideks, kasutades ka tekste ja dokumente.

Tänapäeva on kajastatud joonistustel ja digitöötlustel, aga ka akvarellportreedel ja graafilistel lehtedel tänapäeva inimestest. Näituse kolmas osa on pühendatud lastele ning see koosneb joonistustest sarjast „Lapsed“ ja kaamerapõhistest kompositsioonidest.

Enno Ootsing on sündinud 1940. aastal Räpinas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi graafikuna ja kuulub Eesti Kunstnike Liitu. Ootsing oli üks kunstnike rühmituse ANK-64 asutajaliikmetest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel ja kodumaistel näitustel ning pälvinud mitmeid tunnustusi. Aastail oli Ootsing 1984–2005 Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja, 2007. aastast emeriitprofessor.

Enno Ootsingu näitus „Juured ja võrsed. Album“ jääb TÜ raamatukogu II korruse fuajees avatuks 2. novembrini.

 

Lisainfo: 
Herdis Olmaru
TÜ raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

Jaga seda lehekülge