TÜ raamatukogus avatakse kolmanda korruse ruumid ja avahoidla

29.10.2018

Neljapäeval, 1. novembril avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu kolmanda korruse lugemissaalid, fonoteek, individuaalkabiinid ja puhkeala ning uus avahoidla esimesel korrusel.

„Kuigi raamatukogu remondi lõpptähtaeg oli alles 2019. aasta algul, oleme väga rahul, et ehitajad lõpetasid maja renoveerimise juba augusti lõpus,“ lausus TÜ raamatukogu direktori kt Liisi Lembinen. „Nii saame raamatukogu täielikult avada varem, kui aasta tagasi julgesime loota.“

Septembris ja oktoobris koliti kolmandale korrusele mööbel ja riiulitele raamatud ning nüüd on kõik raamatukogu avalikuks kasutuseks mõeldud ruumid valmis.

Esimesel korrusel on aga alates neljapäevast avahoidla, kuhu saab minna iga lugeja. „Siin saab ESTERist leitud kohaviida järgi igaüks vajalikud raamatud üles otsida,“ rääkis Lembinen ja lisas, et avahoidla on raamatute leidmiseks põhjalikult viidastatud. Kuna avahoidla on lugejatele täiesti uus ala, siis teevad raamatukogu töötajad neljapäeval kell 11 ja 13 avahoidlas ekskursioone, kuhu on oodatud kõik tudengid ja ülikooli töötajad.

Kolmandal korrusel valminud puhkealal saab nii diivanitel lõõgastuda kui ka aktiivselt puhata. Selleks on eraldi ruumis jõusaalist paljudele tuttavad masinad – velotrenažöör, sõudeergomeeter, ellips, jooksulint, samuti hantlid ja matid. Puhkeala juures on eraldi ruum, kus saab süüa kaasavõetud toitu.

Remondi käigus renoveeriti ka teadlaste ja doktorantide seas varasemalt väga populaarsed individuaalkabiinid, mida on nüüdsest kokku 56. „Need ruumid on jätkuvad väga nõutud,“ tõdes Lembinen. Täpsemat infot individuaaltööruumide kohta saab kodulehelt: https://utlib.ut.ee/individuaaltooruumid.

Kuigi remonditööd maa-alustes hoidlates on lõppenud, läheb veel mõned kuud aega, kui kõik kogud saavad ettenähtud kohtadele paigutatud. Seetõttu on veel kuni märtsi lõpuni vanemad kogud lugejatele osaliselt kättesaamatud.

Lisainfo:
Herdis Olmaru