TÜ raamatukogus on avatud rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud dissertatsioonide näitus

25.11.2019

Tartu Ülikooli raamatukogu tähistab emakeelse ülikooli 100. aastapäeva näitusega 2019. aastal Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöödest.

Rahvusülikooli aastapäeva pidulikul aktusel 1. detsembril promoveeritakse doktoriks 138 teadlast, kelle dissertatsioonid paberkandjal on välja pandud raamatukogu teise korruse suures saalis. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas kaitsti 25 tööd, sotsiaalteaduste valdkonnas 21 tööd, meditsiiniteaduste valdkonnas 27 tööd ning loodus- ja täppsiteaduste valdkonnas 65 tööd. Nendest eesti keeles on kirjutatud 11, inglise keeles 123, vene keeles 3 tööd ning saksa keeles 1 töö.

“Tänavune doktoritööde hulk on aukartustäratav,” ütles raamatukogu direktor Krista Aru. “Olen kindel, et autorite hulgas on neid noori teadlasi, kellest kogu maailm kuuleb järgmiste aastate jooksul veel palju. Omalt poolt loodame, et näitus inspireerib ja innustab tänaseid üliõpilasi püüdlema mitte ainult kõrgete teadussaavutuste poole, vaid otsima ka vastust küsimusele, kuidas muuta maailm paremaks, turvalisemaks, säästlikumaks.”

Kõikide dissertatsioonide elektrooniliste väljaannetega saavad huvilised üle kogu maailma tutvuda TÜ digitaalarhiivi DSpace vahendusel. Digitaalarhiivi väitekirjade kollektsioonis on 2899 teadustööd.

Näituse koostas Mare Pikkel TÜ raamatukogu teenindusosakonnast ning see jääb avatuks 30. detsembrini.

Lisainfo:
Herdis Olmaru