TÜ raamatukogus toimub rahvusvaheline teadusandmete seminar

22.05.2018

TÜ raamatukogu, sotsiaalteaduste valdkond ja Eesti Sotsiaalteaduslik Andmearhiiv (ESTA) korraldavad 29. ja 30. mail Tartu Ülikooli raamatukogus (W. Struve 1) teadusandmete teemalise rahvusvahelise seminari „How to get the maximum from research data – prerequisites and outcomes“ („Kuidas saada teadusandmetest maksimaalselt kasu – eeldused ja tulemused.“)

„Kahepäevasele seminarile ootame teadlasi, doktorante, rahastajaid, teadusadministraatoreid ning kõik huvilisi“ sõnas TÜ raamatukogu erialainfotalituse juhataja Lilian Neerut. „Teadusandmete haldamise ning korduvkasutamise erinevatest aspektidest tulevad Tartusse rääkima teadlased ja spetsialistid erinevatest Euroopa riikidest. Usun, et nende kogemustest on meil palju õppida.“

Seminari esimese päeva töökeeleks on inglise keel ning juttu tuleb Euroopa sotsiaalteaduste alasest ühisest andmeruumist, andmete korduvkasutamise majanduslikust efektiivsusest, Euroopa uutest andmekaitseregulatsioonidest, andmehalduse eetilistest aspektidest ning sobivate andmete hankimisest, hindamisest ja kasutamisest.

Teise päeva eestikeelses seminariosas  tutvustatakse andmehaldusplaani koostamise üldpõhimõtteid ja ESTA (Eesti Sotsiaalteaduslik Andmearhiiv) uusi veebilahendusi. Sellele järgnevad andmete ja andmehaldusega seotud töötoad, mis on ingliskeelsed ja mida viivad läbi Irena Vipavc Brvar Sloveeniast ja Veerle Van den Eynden Suurbritanniast.

Seminari kava ja registreerimine: https://utlib.ut.ee/how-get-maximum-research-data

Üritust toetab OpenAIRE

 

Lisainfo:
Lilian Neerut
TÜ raamatukogu erialainfotalituse juhataja
7375 733
 
Rein Murakas
ESTA juhataja
51 25 925

Jaga seda lehekülge