TÜ raamatukokku jõuab rändnäitus paavst Franciscusest

08.10.2018

TÜ raamatukogus avatakse “Püha Isa Paavst Franciscuse” rändnäitus, mis annab ülevaate paavst Franciscuse elust kuni tema paavstiks valimiseni ja tema sõnumi peamistest joontest. Lisaks meenutab näitus püha paavst Johannes Paulus II Tallinna külastust 25 aastat tagasi.

Näitus koosneb kaheteistkümnest infostendist, millel on tekstid ja fotod paavsti elu tähtsamatest sündmustest. Tekst on nii eesti kui inglise keeles.

Vatikani värve meenutava graafilise kujundusega näitus koosneb kolmest peatükist: kirikupea elu (viis paneeli), tema sõnum (kolm paneeli), Johannes Paulus II visiit (kaks paneeli). Viimane paneel on pühendatud paavst Franciscuse kirjutistele ja 2018. aasta septembris toimunud visiidile.

Paavsti elu tähtsamatest sündmustest on kajastatud Bergogliote perekonna immigreerumist Argentiinasse, Jorge Bergoglio preestrikutsumust, tema armastust jalgpalli ja tango vastu, samuti ka tema isiksuse tähtsust, tema valimist paavstiks ja tema teostatud muutuseid kirikus, nagu kutse „väljuda oma mugavustsoonist“ ja olla avatud kõigile, eriti kõige nõrgematele.

Paavsti tsitaadid, mis hõlmavad tähtsamaid teemasid tema läkitustest, näitavad, et ta väljendub väga lihtsas, kõigile mõistetavas keeles. Tema vastused laste küsimustele lasevad tajuda väga sügavat mõtteviisi ja suurt armastust laste vastu.

Näitus kutsub külastajat paremini tundma õppima kahte erakordset isikut ning on inspiratsiooni allikaks väärtustele, mida need isikud edendavad – halastusele, integreeritud ökoloogiale ja rõõmule.

Näitust vahendab Rooma-Katoliku Kiriku Eesti Apostellik Administratuur.

Näitus on TÜ raamatukogu II korruse fuajees avatud 8.-22. oktoober 2018.

Loe veel: https://paavsteestis.ee/est/randnaitus-puha-isa-paavst-franciscus/

 

Lisainfo : Fabienne Chmara
Näituse koostaja

Jaga seda lehekülge