Ülikooli raamatukogus avati tänavused raamatukogude päevad ja kuulutati välja raamatukogude aasta 2022

20.10.2021

Täna toimus TÜ raamatukogus ERÜ korraldatud 2021. aasta raamatukogude päevade avaüritus. Konverentsikeskuse suurde saali kogunes ligi 100 töötajat raamatukogudest üle Eesti.

TÜ raamatukogu direktor Krista Aru tegi tagasivaate Eesti ajakirjanduse kujunemisele, millel on ühelt poolt olnud oluline roll rahva kultuurihuvi arendamisel, teisalt aga ka usalduse kasvatamisel ühiskonnas laiemalt. Kauaaegne ajakirjanik ja õppejõud Väino Koorberg rääkis oma põhimõtetest ja kogemustest lehe sisu kokkupanekul. Sotsiaalmeedia võimalustest raamatukogu töös kõneles TÜ lektor Maria Murumaa-Mengel, andes omapoolseid soovitusi, kuidas erinevaid kanaleid enda kasuks tööle panna.

Kultuuriministeeriumi raamatukogunõunik Ülle Talihärm tänas raamatukoguhoidjaid sidemete loomisel ja hoidmisel kogukondadega. Raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre avaldas lootust, et peagi algav teema-aasta muudab raamatukogud veel nähtavamaks ja kuuldavamaks. 2022. aastal tegutsetakse ühiselt selle nimel, et raamatukogud oleksid inimestele tuntud kui kogukonnakeskused, nii kultuuri ja kirjanduse tutvustajad kui edasikandjad. Ühtlasi julgustatakse inimesi külastama raamatukogusid siseturismi raames ning kindlasti tuleb teema-aasta käigus arutlusele tuleviku-raamatukogude teema.

Pärastlõunal said kokku tulnud raamatukogu töötajad osaleda juba traditsiooniks saanud viktoriinis. Küsimused koostas eelmise aasta võitja Tartu Ülikooli raamatukogu. Tänavu näitas aga 11 võistkonna seas kõige paremaid teadmisi Tartu linnaraamatukogu esindus.

Päeva teises pooles oli kõigil võimalik külastada TÜ raamatukogu aastanäitust “Elu esiküljel” ning äsja avatud näitust “Lõbus nimi – Puškin!”. Päeva viimases osas esitles kunstiajaloolane Mai Levin äsja valminud monograafiat “Kristjan Raud”.

Raamatukogude päevad kestavad 20.-30. oktoobrini.

Loe raamatukogupäevade avaüritusest ka Tartu Postimehest: https://tartu.postimees.ee/7366254/raamatukogupaevade-avamisel-tuli-jutu...