Ülikooli raamatukogus toimub avatud teaduse infopäev

15.05.2024

Teisipäeval, 4. juunil toimub raamatukogu konverentsisaalis infoüüritus “Avatud teaduse ABC”, kus räägitakse, kuidas avatud teaduse põhimõtteid igapäeva töös järgida ning millised võimalused on uurimistulemuste, -andmete ja –metoodika jagamiseks. Ürituse korraldab DataCite Eesti Konsortsium.

“Teadustöö tulemuste jõudmine võimalikult paljudeni on kahtlemata oluline eelkõige teadlastele, doktorantidele, magistrantidele, aga ka paljudele teistele, kes teadusandmetega tegelevad,” rääkis ürituse üks korraldaja, TÜ raamatukogu arendusdirektor Liisi Lembinen. ”Avatud teadus annab selleks väga hea platvormi, aga tuleb teada kindlaid nõudeid ja soovitusi, millest juhinduda. Nendest meie üritusel juttu tulebki. Samuti tutvustame võimalusi, kuidas teadusmaailmas enda virtuaalset identiteeti nähtavamaks teha.”  Infoüritusel saavad osalejad ülevaate avatud teaduse viimastest arengutest, kehtestatud põhimõtetest ja nende rakendamise võimalustest. 

Päeva jooksul tutvustavad avatud teaduse hetkeseisu ja edasisi väljavaateid nii eksperdid Eestist kui välisriikidest. Lisaks viib Tartu Ülikooli grandikeskuse analüütik Kalmer Lauk läbi töötoa ORCIDi ja erinevate akadeemiliste andmebaaside ja platvormide teemal. Infopäeva ajakavaga saab tutvuda raamatukogu kodulehel.  

Üritus on tasuta.

Kõigil huvilistel palume infopäevale registreerida siin (kuni 31. maini).  

 

Lisateave:
Liisi Lembinen
TÜ raamatukogu arendusdirektor
737 5704

 

Jaga seda lehekülge