VolkStuudio kutsub kuulama eksootilist Kongo muusikat

13.01.2020

TÜ raamatukogu fonoteegis toimub teisipäeval, 14. jaanuaril muusikakuulamise sarja VolkStuudio loeng, kus maailma rahvaste muusikat tutvustab Peeter Volkonski. Seekordse kohtumise teemaks on “Ekondade (Kongo) bobongotsermoonia”.

VolkStuudio tutvustab muusikat kõigile, kes tunnevad huvi kaugemate kultuuride muusika vastu. Lisaks sissejuhatavale loengule kuulatakse ka muusikalisi näiteid ning kõigil on võimalik kuuldu põhjal mõtteid ja muljeid vahetada.  

Peeter Volkonski on laiale avalikkusele tuntud kui muusik, näitleja ning teatrilavastaja. Samas on tema puhul on tegemist tõelise melomaaniga, kes on olnud aastaid Tartu Ülikooli fonoteegi kuldklient. Tema isiklik muusikakogu sisaldab hulganisti maailma erinevate eksootiliste rahvaste muusikat erinevatel helikandjatel ning loomulikult kuulub sinna juurde palju kirjandust, mis annavad väärtuslikku lisateavet muusikast arusaamisel. Samuti on ta aastaid andnud maailmamuusika loenguid Viljandi Kultuuriakadeemias ning olnud kaastegev mitmes maailma rahvaid puudutavas raadiosaates.

Loeng “Ekondade bobongotsermoonia” algab kell 19 TÜ raamatukogu 3. korrusel asuvas fonoteegis. Üritus on kõigile tasuta.

 

Lisainfo:
Avo Kartul
TÜ raamatukogu fonoteegi juhataja
737 5730

Jaga seda lehekülge