Kersti Merilaas, August Sang 100

Ühik

Pealkiri
Kersti Merilaas, August Sang 100
Kirjeldus
Näitus on koostatud eesti tundud luuletajate 100. sünniaastapäevaks kajastades poeetidest abielupaari elu ja loomingut.

Kersti Merilaas ja August Sang kuulusid Arbujate kirjandusrühmitusse, nad olid armastatud luuletajad ja viljakad tõlkijad. August Sanga puhul rõhutatakse tema olulisust eesti tõlkeluule arendajana, teda peeti koos Betti Alveriga selle aja Eesti parimateks luule tõlkijateks. Kersti Merilaasi iseloomustab eelkõige tema luule laulvus, mistõttu on ta loomingut väga palju viisistatud – näiteks „Põhjarannikut“ teab iga eestlane.

Sanga ja Merilaasi loometee oli ajastumärgiline – sõjas hävis nende Tartu kodu koos pooleli olnud töödega. Sellele järgnes peavarju otsimine Pärnust sugulaste juurest; Pärnu kultuurielus osalemine; arbujatena Kirjanike Liidust väljaheitmine; elu pidevas Siberisse saatmise hirmus jne. See kõik jättis oma jälje nii tervisele kui ka loomingusse.

Kersti Merilaasi ja August Sanga 100. sünniaastapäeva üritusi korraldasid 2013. aastal Tartus ajakirjad „Keel ja Kirjandus” ja „Looming” ning Tartu Ülikooli raamatukogu. Samal aastal koostas Kristina Pai näituse „August Sang ja Kersti Merilaas 100". Näituse kujundas Marika Tang.
Autor
Pai, Kristina, koostaja
Daatum
2013
Kaasautor
Grigor, Marika, kujundaja
Vorming
PDF
Keel
eesti