Võimaldab kontrollida e-ajakirjade ja e-raamatute leidumust TÜ raamatukogus. Otsi väljaandeid pealkirja, märksõna või autori järgi.
Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult EduVPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega".
VPN ühenduse seadistamise juhend
Tartu Ülikoolile avatud andmebaasidest ja e-ajakirjadest lugege rohkem siit.
Ülevaateartiklite andmebaas, mis sisaldab ajakirju meditsiini, loodusteaduste ja sotsiaalteaduste valdkonnast. Ajakirjad ilmuvad üks kord aastas ja kuuluvad teadusmaailma enim tsiteeritud ajakirjade hulka.
Ajakirjade valik on multidistisiplinaarne ning hetkel pakub Cambridge University Press elektroonilises formaadis üle 300 ajakirja.
CINAHL sisaldab õenduse, füsioteraapia, tegevusteraapia, toitumise ja dietoloogia ning teiste tervisega seotud erialade teaduskirjandust. Andmebaasis on indekseeritud üle 3800 ajakirja, millest rohkem kui 400 on kättesaadavad täistekstidena.
CORDIS (The Community Research and Development Information Service) on Euroopa Komisjoni avalikkusele mõeldud portaal Euroopa Liidu rahastatud uurimisprojektide ja nende tulemuste kohta.
DIGAR on Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis praegu pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele. Nende hulgas on e-raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone, audioraamatuid ning muusikafaile. Raamatute ja perioodika vorming on enamasti pdf või epub, pildimaterjalil jpeg ja helisalvestistel wav.
Juurdepääsu piiranguga väljaanded on kasutatavad ajalehtede saali autoriseeritud töökoha arvutis.
Eesti Maaülikooli digitaalarhiiv sisaldab:
Eesti E-varamu portaal on osa Eesti teaduse infrastruktuuri teekaardi programmist, mille loomist toetab Euroopa Regionaalarengufond. Ühtse e-keskkonna eesmärk on kätte saadavaks teha Eesti mäluasutuste: raamatukogude, arhiivide ja muuseumide digiteeritud ressursse. E-varamu võimaldab Eestis oleva vaimuvara siduda üleeuroopalise raamatukoguga Europeana.
Teaduskirjandust koondav otsinguportaal EBSCO Discovery võimaldab leida teadusajakirjade artikleid, e-raamatuid, teadustöid jm paljudes teadusandmebaasides korraga. Otsing sarnaneb tavalisele EBSCO andmebaasiotsingule. Link Content Provider otsingutulemuste vasakus tulbas näitab, millistest andmebaasidest otsiti. Täpsemate tulemuste saamiseks soovitame teha eraldi otsing ka konkreetses erialaandmebaasis. Discovery toimib ülikooli arvutivõrgus, kuid ei hõlma kõiki erialaandmebaase (Scopus, Beck online, Westlaw International, ebrary jt).
Andmebaasid sisaldavad vanasõnu, mõistatusi, kõnekääne jm pärimust. E-kogudest on võimalik pärida andmeid kõigi digiteeritud ja üldisesse andmebaasi liidetud tekstide kohta. Sisaldab informatsiooni mõnede teiste uurali rahvaste pärimuse kohta ning ajakirju Mäetagused ja Folklore: An electronic Journal of Folklore.
ETERA on Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu digitaalraamatukogu. ETERAst leiab nii vanu kui ka uusi raamatuid, ajakirju, ajalehti, fotosid, postkaarte, maakaarte, õppematerjale ning Tallinna Ülikoolis kaitstud lõputöid.
Euroopa Liidu avatud andmete portaal on keskne veebisait, mille kaudu pääseb ligi ELi institutsioonide ja muude asutuste üha suurenevale andmehulgale. Võite andmeid kasutada ja taaskasutada tasuta nii ärilistel kui ka mitteärilistel eesmärkidel.
Portaali eesmärk on edendada andmete innovatiivset kasutust ning nende majandusliku potentsiaali rakendamist, pakkudes andmetele lihtsat ja tasuta juurdepääsu. Samuti tahetakse sellega edendada ELi institutsioonide ja muude asutuste läbipaistvust ning vastutust.
ELi avatud andmete portaali haldab Euroopa Liidu Väljaannete Talitus. ELi avatud andmete poliitika rakendamise eest vastutab Euroopa Komisjoni sidevõrkude, sisu ja tehnoloogia peadirektoraat.
Kunstiandmebaas Grove Art Online sisaldab 34-köitelist kunstileksikoni Dictionary of Art (1996, ed. Jane Turne) ning teatmeteost The Oxford Companion to Western Art (2001, ed. Hugh Brigstocke).
Muusikaleksikoni "The New Grove Dictionary of Music and Musicians" online-versioon on tunnustatuim ja ületamatu autoriteet andmeallikana kõigis muusika valdkondades. Enam kui 50 000 artiklist koosnev andmebaas sisaldab lisaks The New Grove (2. ed.) 29 köite täistekstidele ka The New Grove Dictionary of Opera ja The New Grove Dictionary of Jazz (2. ed) kõiki artikleid ning on laialdaselt kasutusel nii akadeemilistes ja professionaalsetes muusikaringkodades kui ka muusikaharrastajate poolt.
Võrdlevad statistilised andmed 63 riigi kohta. Andmebaas võimaldab TÜ arvutivõrgust juurdepääsu 10 kasutajale korraga.
American Mathematical Society (AMS) andmebaas, mis põhineb väljaandel Mathematical Reviews, sisaldab bibliograafilist informatsiooni, ülevaateid ja täistekste alates aastast 1940.
Eesti muuseumide veebivärav võimaldab kõigil huvilistel tutvuda muuseumide infosüsteemiga MuIS liitunud muuseumide kogudega.
Museaalidega tutvumiseks saad kasutada otsingut või sirvida kogusid muuseumide järgi.
Naxos-e videoraamatukogu sisaldab üle 3000 ooperi, balleti, kontserdi, dokumentaalfilmi. Korraga saavad andmebaasi kasutada 5 kasutajat.
Optica e-ajakirjad ja konverentsikogumikud.
Tartu Ülikooli digitaalarhiiv DSpace'is on loodud, et koguda, säilitada ja kättesaadavaks teha TÜ struktuuriüksuste digitaalse informatsiooni. TÜ digitaalarhiiv on avalik ja internetis tasuta kättesaadav, materjalid on leitavad interneti otsimootoreid kasutades. DSpace on enimkasutatav ja tunnustatud repositooriumitarkvara, mis toetab pikaajalisi säilitamise strateegiaid. Tartu Ülikooli digitaalarhiiv säilitab väitekirju, e-väljaandeid, konverentsimaterjale, digiteeritud väljaandeid, käsikirju, fotosid, kaarte, videosalvestusi jne.
TÜ DSpace kasutab elektrooniliste materjalide säilitamisel ja haldamisel metaandmeid minimaalselt, täielikult on digitaalsed objektid kirjeldatud e-kataloogis ESTER.
VAU on Rahvusarhiivi virtuaalne uurimissaal, mis annab juurdepääsu rohkem kui kahekümnele Rahvusarhiivi andmebaasile.