Võimaldab kontrollida e-ajakirjade ja e-raamatute leidumust TÜ raamatukogus. Otsi väljaandeid pealkirja, märksõna või autori järgi.
Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult EduVPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega".
VPN ühenduse seadistamise juhend
Tartu Ülikoolile avatud andmebaasidest ja e-ajakirjadest lugege rohkem siit.
Infotehnoloogia valdkonna andmebaas, mis sisaldab Association for Computing Machinery poolt kirjastatavate ajakirjade, konverentsikogumike jm väljaannete täistekste alates nende ilmumisajast.
Ligipääs järgmistele American Physiological Society e-ajakirjadele:
American Journal of Physiology ajakirjad (alates 1998):
-American Journal of Physiology - Cell Physiology
-American Journal of Physiology - Endocrinology and Metabolism
-American Journal of Physiology - Gastrointestinal and Liver Physiology
-American Journal of Physiology - Heart and Circulatory Physiology
-American Journal of Physiology - Lung Cellular and Molecularphysiology
-American Journal of Physiology - Renal Physiology
-American Journal of Physiology - Regulatory Integrative and Comparative Physiology
-Physiological Genomics (alates 1999)
-Physiological Reviews (alates 1998)
-Advances in Physiology Education (alates 1998)
-Physiological Reports (OA, alates 2013)
Aastase viivitusega on ligipääsetavad järgmiste ajakirjade täistekstid:
-Journal of Applied Physiology (alates 1996 oktoober)
-Journal of Neurophysiology (alates 1997)
-Physiology (alates 1998)
Ameerika mikrobioloogia ühingu e-ajakirjade andmebaas. Ajakirjad kajastavad nii alus- kui ka kliinilise mikrobioloogia kõige uuemaid uurimusi. Juurdepääs täistekstidele alates ajakirja esimese numbri ilmumisest.
Andmebaas sisaldab religiooniteaduste alaseid artikleid, raamatuid, raamatuülevaateid jne.
Metafooride ja metonüümia-alane bibliograafiaandmebaas sisaldab infot monograafiate, artiklite, dissertatsioonide ja konverentsikogumike kohta alates 1990. aastast, osaliselt ka varasemast ajast.
Andmebaas on TÜ raamatukogule avatud alates 19. detsembrist 2017. Korraga lubatud kuni 15 IP-põhist kasutajat.
Kirjastuse Cambridge University Press e-raamatud, millest valitud nimetused on Tartu Ülikoolile täistekstina kättesaadavad. Nimekirja nägemiseks vajutage "View all ebooks and Elements you have access to here".
Ajakirjade valik on multidistisiplinaarne ning hetkel pakub Cambridge University Press elektroonilises formaadis üle 300 ajakirja.
CINAHL sisaldab õenduse, füsioteraapia, tegevusteraapia, toitumise ja dietoloogia ning teiste tervisega seotud erialade teaduskirjandust. Andmebaasis on indekseeritud üle 3800 ajakirja, millest rohkem kui 400 on kättesaadavad täistekstidena.
CORDIS (The Community Research and Development Information Service) on Euroopa Komisjoni avalikkusele mõeldud portaal Euroopa Liidu rahastatud uurimisprojektide ja nende tulemuste kohta.
Austraalia kirjastuse CSIRO loodus- ja terviseteaduste ajakirjad. Ajakirjad kajastavad Austraalia ja ka teiste regioonide juhtivate teadlaste kõige uuemaid uurimusi.
Valik De Gruyteri e-ajakirju ja e-raamatuid. Ligipääsetavate materjalide vaatamiseks klõpsake "Publications" peal.
Digiteeritud Eesti ajalehed alates 1821. aastast, ajakirjad ja jätkväljaanded alates 2017. aastast.
DIGARi Eesti artiklite portaali eesmärgiks on koondada ühte keskkonda ja pakkuda juurdepääsu kõigile läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt sündinud ja digiteeritud ajalehtedele, lisaks alates 2017.aastast ilmuvatele ajakirjadele jt jadaväljaannetele.
Portaal võimaldab väljaandeid sirvida, aga ka otsida ajalehtedes avaldatut, lugeda artiklite täistekste, lisada artiklitele märksõnu, koostada leitud artiklitest nimestikke ning saata neid oma e-postile, jagada leitud informatsiooni sotsiaalvõrgustikes ja palju muud.
Kasutajatele on võimaldatud juurdepääs 2014. aastast ilmunud ajalehtedele, 2017. aastast ilmunud ajakirjadele jt jadaväljaannetele, ning osaliselt ka vanematele ajalehtedele. Portaali täiendatakse iga päev. Vanemad ajalehed (1821–2013) lisatakse nimetuse haaval vastavalt konverteerimiskavale. Vanemaid ajakirju jt jadaväljaandeid (ilmunud enne 2017) vaata digitaalarhiivis DIGAR.
DIGAR on Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis praegu pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele. Nende hulgas on e-raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone, audioraamatuid ning muusikafaile. Raamatute ja perioodika vorming on enamasti pdf või epub, pildimaterjalil jpeg ja helisalvestistel wav.
Juurdepääsu piiranguga väljaanded on kasutatavad ajalehtede saali autoriseeritud töökoha arvutis.
Eesti Maaülikooli digitaalarhiiv sisaldab:
-doktoritööde täistekste alates 2009. aastast
-aastatel 2012-2013 kaitstud tööde lühikokkuvõtteid
-magistri- ja bakalaureusetööde täistekste alates 2014. aastast
-õppematerjale
Sisaldab vanemate Eesti ajaleheartiklite lühikokkuvõtteid, kui need sisu või autori poolest on Eestiga seotud, samuti välismaa autorite kirjutisi. Lühemad sõnumid on sisestatud tervikuna.
Eesti-uuringute Tippkeskus (CEES) tegeleb Eesti etniliste rühmade keele- ja kultuurinähtuste komplekssete uuringutega, nn makroskoopilise vaatega. Emblemaatiliste kultuurinähtuste kõrval vaadeldakse transnatsionaalsete ideede ja protsesside toimemehhanisme, samuti arendatakse arvutuslike, statistiliste ja muude digihumanitaaria võimaluste rakendamist humanitaarvaldkondades.
Eesti-uuringute Tippkeskuse uurimisrühmades osalevad teadustöötajad ja doktorandid Eesti Kirjandusmuuseumist, Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnast, Eesti Keele Instituudist, Tallinna Ülikoolist, Muusikaakadeemiast ja Tallinna Tehnikaülikooli Küberneetika Instituudist.
Andmebaas sisaldab üle 300 majanduse, juhtimise, raamatukogunduse, sotsioloogia, hariduse, tervishoiu, avaliku poliitika ja keskkonnajuhtimise ning inseneriteaduse alase e-ajakirja kirjastuselt Emerald Group Publishing, samuti raamatuid ja õppematerjale (teaching case).
ETERA on Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu digitaalraamatukogu. ETERAst leiab nii vanu kui ka uusi raamatuid, ajakirju, ajalehti, fotosid, postkaarte, maakaarte, õppematerjale ning Tallinna Ülikoolis kaitstud lõputöid.
Otsi, loe ja uuri 7111 elava keele kohta. Ethnologue on parim informatsiooni allikas maaima keelte vallas.
Ülemaailmne turu- ja tarbijauuringute ning majanduskeskkonna andmebaas.