Võimaldab kontrollida e-ajakirjade ja e-raamatute leidumust TÜ raamatukogus. Otsi väljaandeid pealkirja, märksõna või autori järgi.
Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult EduVPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega".
VPN ühenduse seadistamise juhend
Tartu Ülikoolile avatud andmebaasidest ja e-ajakirjadest lugege rohkem siit.
Infotehnoloogia valdkonna andmebaas, mis sisaldab Association for Computing Machinery poolt kirjastatavate ajakirjade, konverentsikogumike jm väljaannete täistekste alates nende ilmumisajast.
Ameerika vähiuuringute assotsiatsiooni ajakirjad, mis kajastavad vähiuuringute kõiki aspekte - molekulidest haiguste ennetamiseni.
Sisaldab rohkem kui 50 keemiaalast ja keemiaga seotud eelretsenseeritavat ajakirja.
Juurdepääs ajakirjadele:
• Applied Physics Letters (APL)
• Chaos
• Journal of Applied Physics (JAP)
• Journal of Chemical Physics (JCP)
• Journal of Mathematical Physics (JMP)
• Physics of Fluids (POF)
• Physics of Plasmas (POP)
• Physics Today (PT)
• Review of Scientific Instruments (RSI)
American Physical Society (APS) e-ajakirjad
Ligipääs järgmistele American Physiological Society e-ajakirjadele:
American Journal of Physiology ajakirjad (alates 1998):
-American Journal of Physiology - Cell Physiology
-American Journal of Physiology - Endocrinology and Metabolism
-American Journal of Physiology - Gastrointestinal and Liver Physiology
-American Journal of Physiology - Heart and Circulatory Physiology
-American Journal of Physiology - Lung Cellular and Molecularphysiology
-American Journal of Physiology - Renal Physiology
-American Journal of Physiology - Regulatory Integrative and Comparative Physiology
-Physiological Genomics (alates 1999)
-Physiological Reviews (alates 1998)
-Advances in Physiology Education (alates 1998)
-Physiological Reports (OA, alates 2013)
Aastase viivitusega on ligipääsetavad järgmiste ajakirjade täistekstid:
-Journal of Applied Physiology (alates 1996 oktoober)
-Journal of Neurophysiology (alates 1997)
-Physiology (alates 1998)
Ameerika mikrobioloogia ühingu e-ajakirjade andmebaas. Ajakirjad kajastavad nii alus- kui ka kliinilise mikrobioloogia kõige uuemaid uurimusi. Juurdepääs täistekstidele alates ajakirja esimese numbri ilmumisest.
APA PsycArticles (endise nimega PsycArticles) sisaldab üle 80 psühholoogia-alase e-ajakirja (American Psychological Association, Canadian Psychological Association).
Andmebaas sisaldab religiooniteaduste alaseid artikleid, raamatuid, raamatuülevaateid jne.
Metafooride ja metonüümia-alane bibliograafiaandmebaas sisaldab infot monograafiate, artiklite, dissertatsioonide ja konverentsikogumike kohta alates 1990. aastast, osaliselt ka varasemast ajast.
Andmebaas on TÜ raamatukogule avatud alates 19. detsembrist 2017. Korraga lubatud kuni 15 IP-põhist kasutajat.
Eelretsenseeritavad, avatud juurdepääsuga biomeditsiini ajakirjad Springer Nature'lt.
Ajakirjade valik on multidistisiplinaarne ning hetkel pakub Cambridge University Press elektroonilises formaadis üle 300 ajakirja.
Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) on Kesk- ja Ida-Euroopa riikides avaldatud täisteksti teadusajakirjade andmebaas EBSCOhost platvormil.
E-arhiiv, mis võimaldab osalist juurdepääsu humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonna artiklite täistekstidele ning Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopa teemaga seotud digiteeritud dokumentidele. Täistekstidele ligipääsuks on tarvis registreerida end kasutajaks.
CINAHL sisaldab õenduse, füsioteraapia, tegevusteraapia, toitumise ja dietoloogia ning teiste tervisega seotud erialade teaduskirjandust. Andmebaasis on indekseeritud üle 3800 ajakirja, millest rohkem kui 400 on kättesaadavad täistekstidena.
CORDIS (The Community Research and Development Information Service) on Euroopa Komisjoni avalikkusele mõeldud portaal Euroopa Liidu rahastatud uurimisprojektide ja nende tulemuste kohta.
Valik De Gruyteri e-ajakirju ja e-raamatuid.
EBSCO platvormil kättesaadav andmebaas hambaarstidele, mis sisaldab kõiki stomatoloogia valdkondi. Uuendatakse kord nädalas.
Digiteeritud Eesti ajalehed alates 1821. aastast, ajakirjad ja jätkväljaanded alates 2017. aastast.
DIGARi Eesti artiklite portaali eesmärgiks on koondada ühte keskkonda ja pakkuda juurdepääsu kõigile läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt sündinud ja digiteeritud ajalehtedele, lisaks alates 2017.aastast ilmuvatele ajakirjadele jt jadaväljaannetele.
Portaal võimaldab väljaandeid sirvida, aga ka otsida ajalehtedes avaldatut, lugeda artiklite täistekste, lisada artiklitele märksõnu, koostada leitud artiklitest nimestikke ning saata neid oma e-postile, jagada leitud informatsiooni sotsiaalvõrgustikes ja palju muud.
Kasutajatele on võimaldatud juurdepääs 2014. aastast ilmunud ajalehtedele, 2017. aastast ilmunud ajakirjadele jt jadaväljaannetele, ning osaliselt ka vanematele ajalehtedele. Portaali täiendatakse iga päev. Vanemad ajalehed (1821–2013) lisatakse nimetuse haaval vastavalt konverteerimiskavale. Vanemaid ajakirju jt jadaväljaandeid (ilmunud enne 2017) vaata digitaalarhiivis DIGAR.
DIGAR on Rahvusraamatukogu kasutajakeskkond, mis praegu pakub juurdepääsu digitaalarhiivis talletatud väljaannetele. Nende hulgas on e-raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid, postkaarte, plakateid, illustratsioone, audioraamatuid ning muusikafaile. Raamatute ja perioodika vorming on enamasti pdf või epub, pildimaterjalil jpeg ja helisalvestistel wav.
Juurdepääsu piiranguga väljaanded on kasutatavad ajalehtede saali autoriseeritud töökoha arvutis.