Raamatukogu kolmandal korrusel saab 21. oktoobrini vaadata Eesti nahakunstnike liidu köitenäitust “Artur Alliksaar – boheemlaste kuningas.”
Näituse aluseks Artur Alliksaare luulest koostatud kogumik “Koirohukorjaja”, mille panid kokku Maarja Undusk ja Külli Grünbach-Sein. Köitekunstnikud said luuletustega raamatupoognad, et luua neile kaaned. Nii valmiski 34 nahakunstniku loomingust näitus, mis on austusavaldus boheemlaste kuningale Artur Alliksaarele tema 100. sünniaastapäevaks.
Nahakunstnike tõlgendused kogumikust on ühtaegu boheemlikult kerged, kuid ka kuninglikult külluslikud. Loodud teoste väljapanek Tartus on nahakunstnike jaoks eriti oluline, sest Tartu oli Alliksaare linn, kus ta elas pärast vangilaagrist naasmist ja ka liignoorelt suri, kus oli tema kodu ja üürikeseks jäänud perekonnaõnn.
Näituse “Artur Alliksaar – boheemlaste “Koirohukorjaja” on kolmas nahakunstnike liidu poolt välja antud luulevalimik pärast Juhan Viidingu “Kõnesid sisemaal” (2018) ja Jaan Krossi – Ellen Niidu “Oi sina mu pesa” (2020). Enne Tartu Ülikooli raamatukogu eksponeeriti köitenäitust sel kevadel Tallinna Kirjanike Majas ja suvel Viimsi raamatukogus.
Näitusel osalevad kunstnikud Illu Erma, Anneli Filipov, Külli Grünbach-Sein, Eve Hintsov, Peep Ilmet, Eve Kaaret, Riina Kermik, Kadi Kiipus, Pille Kivihall, Tiina Kraav, Sirje Kriisa, Maila Käos, Ivi Laas, Leelo Leesi, Rutt Maantoa, Ruuda Maarand, Helen Maran Poll, Mari Maripuu, Reda Marks, Piret Männa, Tiina Piisang, Jane Rannamets-Heinsalu, Tähti Roostalu, Dorel Sabre, Naima Suude, Signe Taremaa, Maie Teivik, Ulla Torop, Tulvi-Hanneli Turo, Maarja Undusk, Eve Vetemaa, Tiiu Vijar, Merle Visak ja Esta Voss.
Köitekunstnike näitust täiendab seintel Rein Maantoa loodud kalligraafia, mis samuti inspireeritud Artur Alliksaare loomingust.