Andmebaasid

Väljaspool TÜ arvutivõrku kasutage eelistatult Open VPN ühendust. Alternatiivina võite kasutada linki "Ligipääs TÜ kasutajatunnustega"
VPN ühenduse seadistamise juhend.


Kõik | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Š Z Ž T U V W Õ Ä Ö Ü X Y

Endine Safari Books Online. Tartu Ülikoolile avatud IT- ja digitaalmeedia alaste raamatute kollektsioonis on üle 45000 raamatu ja video.

 

Vajalik on eelnev registreerimine oma TÜ e-mailiga (@ut.ee) aadressil:

https://www.oreilly.com/library/view/temporary-access/

Select your institution rippmenüüst valige Not listed? Click here. Seejärel sisestage oma TÜ e-posti aadress (@ut.ee)

Saate ajutise juurdepääsu andmebaasile ja 5-30 minuti jooksul e-kirja konto loomiseks.

 

Väljaspool ülikooli võrku kasutage VPN ühendust.

Andmebaas sisaldab üle 1000 kirjastuse Sage e-ajakirja. 

American Association for the Advancement of Science ajakirjad. TÜ võrgus on juurdepääs järgmistele ajakirjadele:

Science (alates 1880)

Science Robotics

Science Signaling

Science Translational Medicine

Alates 2007. aastast kehtib kirjastusega Elsevier nn Science Freedom leping, mis lubab juurdepääsu kõigile kirjastuse Elsevier elektroonilistele ajakirjadele. NB Juurdepääsu ei ole neile ScienceDirect platvormil pakutavatele ajakirjadele, mis kuuluvad teistele kirjastusetele või teadusseltsidele.

Rohkem kui 40 e-raamatut, entsüklopeediat ja käsiraamatut on TÜ arvutivõrgus täisteksina kättesaadavad. TÜ-le avatud nimetuste kuvamiseks kasutage filtreid Books, Handbooks ja Reference works ning uuendage filtrit Subscribed & complimentary (lülitage korraks välja ja sisse).

NB! Eriolukorraga seoses pääseb ligi veel üle 250-le raamatule! 

Avatud juurdepääsuga eelretsenseeritud ajakirjad. 

American Chemical Society (ACS) laiahaardeline ja mõjukas keemia ja sellega seotud erialade referaatandmebaas, mis annab informatsiooni ka keemiliste ühendite ja reaktsioonide kohta.

Andmebaasi SciFinder Scholar kasutamiseks on eelnevalt vaja registreeruda (kohustuslik on kasutada enda TÜ e-maili aadressi):TÜ võrgus: https://origin-scifinder.cas.org/registration/index.html?corpKey=1611BD6...

Sisenedes TÜ kasutajaga: http://ezproxy.utlib.ut.ee/login?qurl=https%3a%2f%2forigin-scifinder.cas.org%2fregistration%2findex.html%3fcorpKey%3d1611BD60-86F3-F00A-1177-65927C8AE23F

 

SCOPUS on kirjastuse Elsevier Science uus bibliograafiline andmebaas, mis refereerib üle 24 000 teadusajakirja. Andmebaas on multidistsiplinaarne. Kirjastuse hinnangul sisaldub andmebaasis umbes 80% rahvusvahelistest eelretsenseeritavatest teadusajakirjadest. 

Pandeemiate ja vaktsineerimisega seotud allikaid koondav SIAM Epidemiology Collection on seoses COVID-19 pandeemiaga aastaks vaba ligipääsuga.

Society for Industrial and Applied Mathematicsi (SIAM) uus ajakiri matemaatiliste, statistiliste ja arvutimeetodite kasutamisest andme- ja infoteaduses. Avatud juurdepääs 2020 aasta lõpuni. 

Sotsiaalteaduste alaste uurimistööde andmebaas. SSRN andmebaas sisaldab järgmisi osi: Accounting Research Network Cognitive Science Network Corporate Governance Network Economics Research Network Entrepreneurship Research; Policy Network Financial Economics Network Health Economics Network Information Systems; eBusiness Network Legal Scholarship Network Management Research Network Political Science Network Social Insurance Research Network.

Spordialane andmebaas, mis on kättesaadav EBSCO kaudu.

Kirjastuse Springer multidistsiplinaarne andmebaas. Sisaldab üle 3600 e-ajakirja.
Juurdepääs täistekstidele alates 1997. aastast.

Otselink töötab siis, kui kasutate VPN ühendust.

Jaga seda lehekülge