Muusikaosakonna sünnipäeva tähistatakse konverentside ja plaadilaadaga

Ülikooli raamatukogu muusikaosakonnal on tänavu 40. sünnipäev. Olulist sündmust tähistatakse kolmel järjestikusel päeval, 29. septembrist 1. oktoobrini, kui peetakse nii ettekandeid ja toimub vinüülplaadilaat.

„Nelikümmend on ikkagi väärikas number,“ rääkis muusikaosakonna juhataja Kaire Maimets. „Selle puhul sobib kindlasti võtta aega, et vaadata ajas tagasi, aga kindlasti ka edasi. Just selle eesmärgiga korraldame sünnipäeva puhul kokkusaamise, kus muusikaentusiastid saaksid mõtteid vahetada.“  Reedel raamatukogu muusikosakonnas kell 11 algaval ettekandepäeval räägivad teiste seas Ants Johanson, Lisete Velt, Ahto Külvet ja Tõnis Kahu.

Laupäevane konverents toimub aga koostöös vinüülplaadipoega Psühhoteek ning toob üheksandat korda Tartusse kokku vinüülimaailma eksperdid. Räägitakse vinüülplaatide kogujatest, kogude saamis- ja arenemisloost, aga ka sellest, kas ja kuidas neile ligi pääseb. Lisaks kohalikele asjatundjatele teeb laupäeval ettekande Soome muusikaarhiivi digispetsialist Jouni Eerola, kes räägib naaberriigi muusika säilitamise kogemusest.

Pühapäeval, mis on ka rahvusvaheline muusikapäev, saabub aga raamatukogu esimese korruse fuajeesse laadamelu, kuhu on oodatud kõik vinüülplaadi austajad. „Plaadilaat on meie majas küll esmakordne,“ sõnas Maimets. „Seda uhkem tunne on, et kõrvuti mitmete Eesti väikeste plaadipoodide ja –firmadega pakuvad oma valikut ka Läti ja Soome poed. Usun, et fännidel on küllaga põhjust meie laadalt läbi astuda.“ Muusikapäevale kohaselt ei ole fuajee sel päeval vaikne, vaid plaate keerutavad erinevad DJ-d.

Raamatukogu muusikaosakond ootab järgmisel nädalavahetusel kõiki sõpru sünnipäeva üritustele. Täpsem sündmuste kava siin.

 

Lisateave:
Kaire Maimets
TÜ raamatukogu muusikaosakonna juhataja
737 5779
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Teos "TÜ raamatukogu 220"

Ülikooli raamatukogu lugu jõudis kaante vahele

Raamatukogu_esileht

Järgmisel kolmapäeval esitletakse ülikooli raamatukogus teost “Alkeemia ajaloost”