EODOPEN

TÜ raamatukogu osaleb juhtpartnerina projektis EODOPEN, mille käigus digiteeritakse 11 Euroopa riigis 15 000 raamatut.  Projekti keskmes on eelkõige uuemad, 20.-21. saj. väljaanded ning selles osalevad raamatukogud teevad lisatööd autoriõiguste täpsustamisel ja digiteerimiseks vajaliku loa taotlemisel.

Meie eesmärgiks on jõuda inimesteni, kes oma töö või õppimisega seoses vajavad erinevaid digiteeritud materjale, mille kättesaadavus on seni olnud autoriõiguse tõttu piiratud.

Hea lugeja! Millised eesti autorite teosed võiksid järgmise nelja aasta jooksul digitaalsel kujul teieni jõuda? Raamatukogu ootab huviga ettepanekuid tudengitelt ja õppejõududelt, raamatukoguhoidjatelt ja raamatusõpradelt. Samuti on oodatud soovitused õpetajatelt ning ajaloo erinevate aspektide uurimisega tegelevatelt üksikisikutelt ja ühendustelt. Andke oma soovist meile teada alloleva vormi kaudu või aadressil eodopen@ut.ee

NB! Iga teosega kaasneb autoriõiguse küsimus ja me ei saa lubada, et kõik soovitud eesti raamatud õnnestub digiteerida, kuid tegutseme selle eesmärgiga ja loodame, et paljud ettepanekud saavad ellu viidud ning meie digiteeritud väljaannete kogu kasvab paljude vajalike ja väärtuslike teoste võrra.

Digitaalkoopiate tegemine on tasuta ning materjalid saavad kõigile huvilistele kättesaadavaks nii arvuti- kui ka mobiiliversioonis TÜ digitaalarhiivi DSpace  kaudu.

Jaga seda lehekülge