EODOPEN

TÜ raamatukogu osaleb juhtpartnerina projektis EODOPEN, mille käigus digiteeritakse 11 Euroopa riigis 15 000 raamatut.  Projekti keskmes on eelkõige uuemad, 20.-21. saj. väljaanded ning selles osalevad raamatukogud teevad lisatööd autoriõiguste täpsustamisel ja digiteerimiseks vajaliku loa taotlemisel.

Meie eesmärgiks on jõuda inimesteni, kes oma töö või õppimisega seoses vajavad erinevaid digiteeritud materjale, mille kättesaadavus on seni olnud autoriõiguse tõttu piiratud.

Hea tudeng, teadlane ja õppejõud! Millised teosed võiksid järgmise nelja aasta jooksul digitaalsel kujul teieni jõuda? Raamatukogu ootab huviga ettepanekuid. Samuti on oodatud soovitused õpetajatelt ning ajaloo erinevate aspektide uurimisega tegelevatelt üksikisikutelt ja ühendustelt. Andke oma soovist meile teada alloleva vormi kaudu või aadressil eodopen@ut.ee

NB! Ettepanekud võetakse arvesse väljaande asjakohasuse, teaduse ja õppeprotsessi vajaduse ning autoriõigusest lähtuvalt. Digitaalkoopiate tegemine on tasuta ning materjalid saavad kõigile huvilistele kättesaadavaks nii arvuti- kui ka mobiiliversioonis TÜ digitaalarhiivi DSpace  kaudu.

Jaga seda lehekülge