EODOPEN
TÜ raamatukogu osaleb juhtpartnerina projektis EODOPEN, mille käigus digiteeritakse 11 Euroopa riigis 15 000 raamatut. Projekti keskmes on eelkõige uuemad, 20.-21. saj. väljaanded ning selles osalevad raamatukogud teevad lisatööd autoriõiguste täpsustamisel ja digiteerimiseks vajaliku loa taotlemisel.
Head lugejad! Soovitage, millised eesti autorite teosed võiksid digitaalsel kujul teieni jõuda? Raamatukogu ootab huviga ettepanekuid tudengitelt ja õppejõududelt, raamatukoguhoidjatelt ja raamatusõpradelt. Samuti on oodatud soovitused õpetajatelt ning ajaloo erinevate aspektide uurimisega tegelevatelt üksikisikutelt ja ühendustelt. Andke oma soovist meile teada elektroonilise vormi kaudu või aadressil eodopen@ut.ee
Iga teosega kaasneb autoriõiguse küsimus ja me ei saa lubada, et kõik soovitud eesti raamatud õnnestub digiteerida, kuid tegutseme selle eesmärgiga ja loodame, et paljud ettepanekud saavad ellu viidud ning meie digiteeritud väljaannete kogu kasvab paljude vajalike ja väärtuslike teoste võrra. Digitaalkoopiate tegemine on tasuta ning materjalid saavad kõigile huvilistele kättesaadavaks nii arvuti- kui ka mobiiliversioonis TÜ digitaalarhiivi DSpace kaudu.
NB! Eestis 20. sajandi algul (1900-1945) ilmunud autoriõiguse alt vabad teosed saab lasta kiiremas korras tasuta digiteerida (autoriõiguse kehtivuse tähtaeg loetakse lõppenuks, kui autori surmast on möödunud 70 aastat). Kasutage seda võimalust kui vajate raamatuid, mida koju ei laenutata ja eriolukorra tingimustes raamatukogus kohapeal kasutada ei saa. E-kataloog ESTER'is on eksemplari asukoha juures märkus (tuuakse Rara saali) või (telli saali).
Meie eesmärgiks on jõuda inimesteni, kes oma töö või õppimisega seoses vajavad erinevaid digiteeritud materjale, mille kättesaadavus on seni olnud autoriõiguse tõttu piiratud.
EODOPEN projekti kaasrahastab Euroopa Komisjon kultuuriprogrammi "Loov Euroopa" raames.