Laenutamine

  • Laenutada saate meie avahoidlas ja lugemissaalides olevaid raamatuid. Ajalehti ja ajakirju saate kasutada kohepeal. Soovitud raamatu kohaviida leiate ESTERist.
  • Raamatuid on võimalik laenutada ID-kaardi või lugejakaardi alusel nii teeninduslettidest 2. ja 3. korrusel kui ka iseteeninduslikest laenutusautomaatidest.
  • Juba välja laenutatud raamatule järjekorda panemiseks tellige see e-kataloogi ESTER kaudu või pöörduge raamatukoguhoidja poole.

Kui teie poolt soovitud raamat tagastatakse, saate teate e-postiga.  Raamatu saate kätte Targast Kapist, mis asub raamatukogu fuajees. Targas Kapis hoitakse raamatuid kuni 3 päeva.

  • Muusikaosakonnast saab koju laenutada CD-sid (14 päevaks), muusikaraamatuid ja noote (30 päevaks).
  • Raamatuid saab tagastada teenindusletti või ööpäevaringselt avatud tagastusautomaati, mis asub raamatukogu sissepääsu parempoolsel küljel.
  • Laenutamist TÜ raamatukogus reguleerib Teavikute kasutamise juhend.​​

Kuidas leida ...

...raamatut
sisestage e-kataloogi ESTER raamatu autor või pealkiri.
Vaata, kuidas ESTERit kasutada siit
Vanemaid raamatuid otsige ka digiteeritud sedelkataloogidest.
E-raamatuid leiate andmebaasidest. Neid saavad kasutada ainult Tartu Ülikooli liikmed. 

...artiklit
Eesti artiklite leidmiseks kasutage andmebaasi ISE. Artikli pealkirja järel näete väljaannet, kus artikkel on avaldatud. Andmebaasi kaudu reeglina artikli täisteksti kätte ei saa, ära on toodud link  väljaandele ESTERis ja vaadake, millises raamatukogus see ajakiri asub; leidke asukoht ja kohaviit.
Alates 2017. aastast ilmunud ajakirjade jartikleid saab otsida andmebaasist DIGAR Eesti artiklid. ISE-sse lisatakse artikleid valikuliselt. 

Välisajakirjade artikleid leiate e-ajakirjadest, andmebaasidest ja raamatukogule tellitud paberajakirjadest.

...väitekirja või üliõpilastööd
väitekirjade leidmiseks valige otsinguks ESTERis kataloogi osa ÜLIÕPILASTÖÖD.
Alates 2004. aastast on kõik Tartu Ülikooli kaitstud dissertatioonid kättesaadavad TÜ digitaalarhiivis. Varasemate dissertatsioonide digiteerimine toimub jooksvalt.
Viimaste aastate üliõpilastööd on samuti kättesaadavad TÜ digitaalahiivis oma stuktuuriüksuse all.

...ainepaketti
ainepakettide leidmiseks  on ESTERi esilehe ülemises menüüs link. Otsingusse võite sisestada õppejõu nime, ainekoodi või õppeaine nimetuse.

Jaga seda lehekülge