Erialaraamatukogud

Tartu Ülikooli erialaraamatukogudErialaraamatukogude töökorralduse (lahtiolekuajad, laenutähtajad jm) otsustab struktuuriüksus, mille koosseisu raamatukogu kuulub.

Arheoloogia osakonna raamatukogu

E  10-14

N  10-16

Kontakt: margot.laneman@ut.eeArheoloogia osakonna raamatukogu: http://www.arheo.ut.ee/kabinet/raamatukogu

Jakobi 2-212, Tartu

tel
737 6503

 

Arheoloogia osakonna raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat erialaseks õppe- ja teadustööks. Raamatukogu teenindab eelkõige arheoloogia eriala üliõpilasi, õppejõude ning teadlasi. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Biomeedikumi raamatukoguE - N   9-18

R   9-16.30

Ravila 19-1023, Tartu

tel 737 4134                 

Kontakt: Helju Vaidla, krista.lukka-raud@ut.ee 

Biomeedikumi raamatukogu on erialaraamatukogu, kus leidub nii eesti- kui ka võõrkeelset arstiteadusalast teadus-, õppe- ja teatmekirjandust. 

Raamatukogu teenindab eelkõige TÜ arstiteaduskonna üliõpilasi, õppejõude ja töötajaid. Kohapeal on võimalik teavikutega tutvuda kõigil huvilistel. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kirjanduse laenutamise kõrval osutatakse ka printimis- ja paljundusteenust (tasuline).

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogu

E–R 917

Jakobi 2-423, Tartu

tel 737 6543

Kontakt: Leelo Padari

Eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogu hõlmab kolme kogu- eesti keele, soome-ugri ja üldkeeleteaduse kogu. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna raamatukogu

E 912 ja 1415.30

T N 912

Ülikooli 16-208, Tartu

tel 737 5304


Kontaktisik: Maili Pilt

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat eraialaseks õppe-ja teadustööks (folkloristika, etnoloogia, kultuuriteooria jm). Koju laenutatakse raamatuid TÜ üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.ut.ee/folk/index.php/et/raamatukogu

Eesti mereinstituudi raamatukogu

Mäealuse 14, Tallinn

tel 671 8914, 671 8908

Kontakt: kristina.tiivel@ut.ee

Eesti Mereinstituudi raamatukogu sisaldab kalanduse, ihtüoloogia, hüdrobioloogia, okeanograafia ja keskkonnakaitse alast kirjandust. Raamatukogu on mõeldud eelkõige instituudi töötajatele. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Teistele huvilistele (tudengitele, õppejõududele ja koostööpartneritele) võimaldatakse teavikute kohapeal kasutamist või väljalaenutamist eritingimustel eelnevalt ette teatades e-posti aadressil.Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.sea.ee/uldinformatsioon

 

Eetikakeskuse ja filosoofia osakonna raamatukogu

E 1218  

TR 1018

Jakobi 2, III korrus, Tartu

tel 737 5413

Kontakt: Heidy Meriste

Eetikakeskuse ja filosoofia osakonna raamatukogus leidub kirjandust moraalifilosoofia, rakenduseetika, esteetika, metafüüsika jt. aladelt. Raamatukogu on loodud eelkõige filosoofia- ja eetikaalaseks uurimistööks. Koju laenutatakse raamatuid TÜ üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistele huvilistele võimaldatakse teavikute kohapeal kasutamist. Raamatuid saab laenutada TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.flfi.ut.ee/et/instituudist/raamatukogu-4Farmaatsia instituudi raamatukogu

ET 919

KN 917

R 914

Nooruse 1, Tartu

tel 737 5290


Kontakt: Hiie Villako

Farmaatsia instituudi raamatukogu sisaldab farmaatsia erinevate valdkondade alast õppe- ja teaduskirjandust. Enamuse kogust moodustavad TÜ raamatukogu deponeeritud raamatud.

Raamatukogu on avatud ainult kirjanduse kohapeal kasutuseks kõigile Tartu Ülikooli raamatukogus registreeritud lugejatele.

Füüsika instituudi raamatukogu

E - R   8-20

W. Ostwaldi 1 korpus A-203, Tartu

tel 737 4746

Kontakt: Eha Lambing, Tiia Boiko

Füüsika instituudi raamatukogus on ligi 18000 teavikut eelkõige füüsika, keskkonnafüüsika, materjaliteaduse, infotehnoloogia ja matemaatika erialadelt nii õppe- kui teadustööks. Raamatukogu on mõeldud eelkõige füüsika eriala üliõpilaste, magistrantide, teadurite ja õppejõudude teenindamiseks. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Raamatukogu juurde kuulub arvutiklass, mida saab kasutada sel ajal kui seal ei toimu õppetööd.

Geoloogia osakonna raamatukogu

ER 916

Ravila 14a-3004 Tartu

tel 737 5891

Kontakt: Liili Laan

Geoloogia osakonna raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat põhiliselt geoloogia vallast. Raamatuid laenutatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel, kohapeal saavad teavikuid kasutada kõik soovijad. Raamatukogus on võimalik kasutada koopiamasinat.

Haridusteaduste instituudi raamatukogu

E–R  917

R  9-18 (avatud ülikooli õppesessioonidel)

L 1015 (avatud ülikooli õppesessioonidel)

Salme 1A-106 Tartu

tel 737 6452

Kontakt: Anne Allikvee

Haridusteaduste instituudi raamatukokku komplekteeritakse teavikuid vastavalt instituudi üliõpilaste ja õppejõudude õppe- ning teadustöö vajadustele. Haridusteaduste instituudi raamatukogu lugejaks võivad olla Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad. Kõik teised lugejad omavad teavikute kohalkasutamise õigust. Raamatute laenutus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.ht.ut.ee/et/haridusteaduste-instituudi-raamatukogu

 

Iuridicumi teabekeskuse raamatukogu

E - R   9-17

Näituse 13A-001, Tartu

tel 737 5993, 737 5984

Kontakt: Sille Avalo (raamatukoguhoidja), Maire Ranno (klienditeenindaja)

Iuridicumi teabekeskuses on kättesaadavad juriidiline teadus- ja õppekirjandus, õigusaktide kogumikud, õppematerjalid, teaduskonnas kaitstud bakalaureusetööd (alates 2005. aastast), magistri- ja doktoritööd. Tööks kohapeal on teabekeskus avatud kõigile soovijatele. Koju laenutatakse väljaandeid eelkõige õigusteaduskonna õppejõududele ja üliõpilastele (magistrantidele, doktorantidele). Raamatuid laenutatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.oi.ut.ee/et/oppimine/tartu-0 

Keemiaraamatukogu

E - R  9.30-15.30

Ravila 14a, Tartu

tel 737 5186

Kontakt: Marju Salve

Keemiaraamatukogu sisaldab keemia ja sellega piirnevate alade perioodikat, teaduslikke monograafiaid, õppe- ja praktikumikirjandust. Kojulaenutuse õigus on eelkõige keemiaosakonna üliõpilastel, õppejõududel ja teaduritel. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Kirjanduse ja teatriteaduse osakonna raamatukogu

EN 1012, 1416

 

Ülikooli 16-111, Tartu

tel 737 5219

Kontakt: aivi.reimand@ut.ee

Kirjanduse ja teatriteaduse osakonna raamatukogu sisaldab erialakirjandust õppe- ja teadustööks, vähesel määral ilukirjandust ning kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid.

Raamatukogu lugejaks võivad olla kõik TÜ üliõpilased, õppejõud ja töötajad. Kõik teised lugejad omavad teavikute kohalkasutamise õigust. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu

E - N   10-18

R        10-16

Lossi 3-213, Tartu

tel 737 5339

Kontakt: mariliis.ryytli@ut.ee

keeled.raamatukogu@ut.ee

 

Maailma keelte ja kultuuride kolledži raamatukogu loodi erinevate erialaraamatukogude baasil. Liitusid skandinavistika, germanistika, anglistika, klassikalise filoloogia, hispaania, prantsuse uuringute ja keelekeskuse osakonna raamatukogud. Lisaks nende kogude raamatutele on kolledži raamatukogus slavistika osakonna raamatud. Uus raamatukogu sisaldab mitmekeelset kirjandust väga suures valikus. Kõik raamatud on üliõpilastele ja õppejõududele kättesaadavad. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Maailmakirjanduse õppetooli raamatukogu

ER 1014

Ülikooli 16-112, Tartu

tel 737 5319

Kontakt: Elica MateoRaamatuid saab tellida etteteatamisel aadressil  elica.mateo@ut.ee

Maailmakirjanduse õppetooli raamatukogu sisaldab erialakirjandust õppe- ja teadustööks, kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid ning vähesel määral ilukirjandust ja ajakirju. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

MajandusraamatukoguE - N  9-18

R       9-17

Narva mnt. 18-1015, Tartu

tel 737 6325

Kontakt: mj.raamatukogu@ut.eeMajandusraamatukogu asub Delta keskuses ühistes ruumides koos Matemaatika- ja informaatika raamatukoguga.

Majandusraamatuukogus leidub kaasaegset õppe- ja teaduskirjandust majanduse eri valdkondade kohta, nii õpikuid, toimetisi kui ka teaduslikke uurimusi, samuti kaitstud doktoridissertatsioone, magistri- ja bakalaureusetöid. Majandusraamatukogu teenindab eeskätt Tartu Ülikooli üliõpilasi, õppejõude ja teisi ülikooli töötajaid. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kohapeal on võimalik teavikuid kasutada kõigil huvilistel.

Matemaatika ja -informaatika raamatukogu

E - N    9-18

R         9-17Narva mnt. 18-1015, Tartu

tel 737 5876

Kontakt: Liina Jürimaa

Matemaatika ja informaatika raamatukogu asub Delta keskuses ühistes ruumides koos Majandusraamatukoguga.

Matemaatika- ja informaatika raamatukogus on matemaatika, informaatika, statistika- ja mehaanikaalane kirjandus. Raamatukogust saavad koju laenutada Tartu Ülikooli üliõpilased ja ülikooli töötajad. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kohapeal on võimalik teavikuid kasutada kõigil huvilistel.

Narva kolledži raamatukogu

ER 9-18

L 9-15

Raekoja plats 2, Narva

tel 740 1949

E-post: raamatukogu@narva.ut.ee

tel 740 1948

Kontakt: Ingrit Zolotov (juhataja)

Narva kolledži raamatukogu komplekteerimise aluseks on kolledži üliõpilaste ja õppejõudude õppe- ning teadustöö vajadused. Lugejaks registreeritakse Narva kolledži üliõpilased, õppejõud, Narva üldhariduskoolide õpetajad ning lasteaiaõpetajad. Lugejateenindus toimub raamatukogukaardi või ID-kaardi alusel. Kõigil huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal.

Täpsemalt vt. kodulehelt:  www.narva.ut.ee/et/kolledzist/raamatukogu-0 

Orientalistika keskuse raamatukogu

Ülikooli 18-226, Tartu

Kontakt: Teet Toome

Orientalistika keskuse raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat põhiliselt budoloogia, indoloogia, sinoloogia ja tibetoloogia alalt, vähemal määral ka arabistika ja assürioloogia alaseid teoseid. Orientalistika raamatukogu hõlmab ka Linnart Mälli memoriaalkogu ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi raamatukogu. Raamatukogu kasutamiseks ja raamatute laenutamiseks tuleb pöörduda raamatukoguhoidja poole e-posti teel.

Pärnu kolledži raamatukogu

ER 8.3018

L 916.30Ringi 35, Pärnu

tel 445 0525, 445 0526

E-post: raamatukogu@pc.ut.ee

Kontakt: Kaja Vaabel (juhataja), Helle Tamm  (raamatukoguhoidja)

Pärnu kolledži raamatukokku komplekteeritakse põhiliselt majandus - ja sotsiaalteaduslikku ning turismindus - ja hotellindusalast kirjandust. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Teenindatakse kolledži üliõpilasi, õppejõude ja piirkonna elanikke.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.pc.ut.ee/et/raamatukogu

Semiootika osakonna raamatukogu

E 1218, TR 1018

Jakobi 2, III korrus, Tartu

Kontakt: Eva Lepik

Semiootika osakonna raamatukogus leidub raamatuid semiootika, kulturoloogia, kommunikatsiooniuuringute jt. teemadel. Semiootika osakonna raamatukogu juurde kuulub Thomas A. Sebeoki biosemiootika - alane raamatukollektsioon umbes 1000 köitega. Sebeoki kogu on mõeldud kohalkasutuseks. Raamatuid laenutatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi alusel.

Sotsiaalteaduste raamatukogu

E - R   10-18

Lossi 36-316, Tartu

tel 737 5940

Kontakt: Maio Vaniko

E-post: so.raamatukogu@ut.ee

Sotsiaalteaduste raamatukogus leidub kirjandust ajakirjanduse, avalikkussuhete, kommunikatsiooni, riigiteaduste (sh Euroopa Liidu temaatika), avaliku halduse, sotsioloogia, sotsiaalpoliitika, sotsiaaltöö, psühholoogia, pedagoogika ja ajaloo valdkondadest. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejapileti või ID-kaardi i alusel.

 

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi raamatukogu 

T N  10-12Ujula 4-3034, Tartu

tel 737 5360

Kontakt: margit.magimets@ut.ee

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi raamatukogu sisaldab kehakultuuri, spordijuhtimise, spordifüsioloogia, füsioteraapia jm alast kirjandust. Raamatukogu on mõeldud eelkõige oma valdkonna üliõpilastele, magistrantidele, doktorantidele ning õppejõududele. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel.

Zooloogia osakonna raamatukogu

E, K 917

R 913Vanemuise 46-304, Tartu

tel 737 5893

Kontakt Eve Möls

Zooloogia raamatukogus leidub kirjandust evolutsiooni, immunoloogia, loomade psühholoogia, loomade haiguste jne. kohta. Zooloogia raamatukogu on mõeldud eelkõige zooloogia osakonna üliõpilastele ning õppejõududele. Lugejateenindus toimub TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kohapeal saavad kasutada raamatuid ka teised lugejad.

 

Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi raamatukogu

E, K-N 917

R 915

Observatooriumi 1, Tõravere, Tartumaa

tel 737 4551

Kontakt: Maret Veldre

Tõraveres asuva Tartu Observatooriumi raamatukogu on spetsiifiline erialaraamatukogu, mille tõttu laenutatav kirjandus on mõeldud eelkõige astronoomidele, klimatoloogidele ja matemaatikutele. Lugejaid teenindatakse ID-kaardi alusel. Raamatukogu on kohapeal kasutamiseks avatud kõigile huvilistele. 

Tartu Ülikooli muuseumi arhiiv- ja fotokogu

K 1316

R 912 

Lossi 25, Tartu

tel 737 5673


Kontakt: Virge Lell

Tartu Ülikooli muuseumi arhiiv- ja fotokogu sisaldab trükiseid Tartu Ülikooli ajaloo, õppe- ja teadustöö ning Tartu Ülikooliga seotud isikute kohta. Valikuliselt on materjale Eesti teadusloost. Raamatukogu on kohapeal kasutamiseks ja avatud kõigile huvilistele.

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi medinfokeskus

ER 8.3016.30

Puusepa 2-123, I korrus, Tartu

tel 731 8185

Kontakt:  Ivika Rande

E-post: medinfo@kliinikum.ee

Tartu Ülikooli Kliinikumi medinfokeskus on erialateabekeskus Eesti meditsiinipersonalile ja kõigi tasandite meditsiiniüliõpilastele. Lugejate teenindamine toimub külastuskaardi ja elektroonilise kasutusõiguse andmise alusel.

Viljandi kultuuriakadeemia raamatukogu

EK, R 918

N  9-19 

L 1016

Posti 1, Viljandi

tel 435 5238

Kontakt Ene Trallmann (juhataja), Marika Viitmaa (teenindaja)

Viljandi kultuuriakadeemia raamatukokku komplekteeritakse väljaandeid vastavalt kultuuriakadeemia õppekavadele. Lisaks on lugejate kasutada suur noodi - ja auviste kogu. Lugejaid teenindatakse TÜ raamatukogu lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Lugejaks saavad ennast vormistada ja koju laenutamise õiguse kultuuriakadeemia üliõpilased, õppejõud, teenistujad, TÜ üliõpilased ja õppejõud, samuti kultuuriakadeemia endised õppejõud ja vilistlased, kes elavad Viljandi maakonnas. Teistel lugejatel on võimalik raamatukogus olevaid väljaandeid kohapeal kasutada.

Õigusteaduskonna teabekeskus Tallinnas

ER 1017

Kaarli pst. 3, Tallinn

tel 627 1894, 627 1896

Kontakt: Terje Hannus

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna teabekeskuses on peamiselt õigusalane kirjandus ja keskus on mõeldud eelkõige TÜ õigusteaduskonna Tallinna üliõpilaste ja õppejõudude varustamiseks õppe - ja teaduskirjandusega. Lugejaid teenindatakse raamatukogukaardi ja ID-kaardi alusel.

Teised Tartu erialaraamatukogud 

Balti Kaitsekolledži raamatukogu

EN 817

R 814.30

Riia 12-311A, Tartu

tel 717 6430  (Eve Vahtra)

    717 6463  (Kerli Puna)

E
-post: library@baltdefcol.org

Balti Kaitsekolledži raamatukogu sisaldab sõjatehnoloogia, sõjateaduse, sõjaajaloo, strateegiliste uuringute, julgeoleku poliitika ja rahvusvaheliste suhete alast kirjandust. Balti Kaitsekolledži raamatukogu teenindab kogu elanikkonda. Lugejaks registreerimisel tuleb esitada isikut tõendav dokument.Täpsemalt vt. kodulehelt:  http://www.baltdefcol.org/?id=56

Eesti Looduseuurijate Seltsi raamatukogu

T- N 9-17

Struve 2, Tartu

tel 734 1935

E-post: elus@elus.ee

Eesti Looduseuurijate Seltsi (ELUS) raamatukogu on loodusteadustele spetsialiseerunud raamatukogu. Raamatukogu saavad kohapeal kasutada kõik huvilised, koju laenutatakse trükiseid ainult seltsi liikmetele. Täpsemalt vt. kodulehelt: https://www.elus.ee/

Riigikohtu raamatukogu

EN 8.1512 ja 1317

R 8.1512 ja 1315.45Lossi 17, Tartu

tel 730 9020

Kontakt: Mihkel Metsalaid

Riigikohtu raamatukogu on mõeldud ennekõike Riigikohtu töötajatele, kelle huvidest ja vajadustest lähtutakse ka raamatukogu komplekteerimisel. Kõigile teistele lugejatele toimub laenutamine koostöös TÜ raamatukoguga. Raamatuid saab tellida TÜ õiguskirjanduse lugemissaali kohalkasutamiseks. Selleks tuleb TÜ raamatukogus täita kohalkasutuse soovisedel.

Soome Instituudi raamatukogu

EN 1218

R    106

Iga kuu viimane reede suletud

 

Ülikooli 11, Tartu

tel 742 7319

E-post tartu@finst.ee

Soome instituudi raamatukogus on peamiselt soome nüüdiskirjanduse olulisemad teosed ja seda valikut täiendatakse jätkuvalt. Kogus on esindatud ka soome ilukirjanduse klassika. Lisaks soomekeelsele ilukirjandusele on raamatukogus põhjalik valik soome ilukirjanduse tõlkeid eesti keeles. Soome Instituudi raamatukogu laenutab teavikuid koju kõigile soovijatele, samuti on lugemissaal avatud kõigile huvilistele. Lugejaid teenindatakse ID-kaardi alusel.

Täpsemalt vt. kodulehelt: http://www.finst.ee/raamatukogu 

Tartu Kunstimuuseumi raamatukogu

K-R 10-16

Rüütli 21, Tartu

tel +372 58817806

Kontakt: annegret@tartmus.ee

Tartu Kunstimuuseumi raamatukogu on üks Lõuna-Eesti parimaid kunstikirjanduse varamuid. Raamatukogus on laiaulatuslik, erinevaid kunstiajaloo perioode käsitlev valik, mille hulgast leiab kirjandust ka kunstiteooria ja museoloogia valdkonnast. Samuti on raamatukogus suur valik Eestis ilmunud kunstinäituste katalooge ja kultuurialast perioodikat. Tänu väliseestlaste annetustele on tekkinud ka arvestatav kogu nõukogude ajal Läänes välja antud kunstikirjandust. Lugejaid teenindatakse isikut tõendava dokumendi alusel.

 

Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Tartu Kunstikooli raamatukogu

EN 9-17, lõuna 1313.30

R 916.30, lõuna 1313.30

Tähe 38, Tartu

tel 7309 828

Kontakt: Edith Hermann, Janika Press

Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Kunstikool​ (TKK/TK) raamatukogu on Lõuna-Eesti suurim kunsti valdkonna raamatukogu, mis sisaldab eelkõige mõlema kooli õppekavadest lähtuvalt kunsti, sh. disaini- ja restaureerimise/konserveerimisealast kirjandust ning erialast välisperioodikat. Raamatukogu on avatud kõigile kunstihuvilistele, kes vormistavad end lugejaks. Kojulaenutus on eelkõige mõlema kooli tudengitele ja õppejõududele ning kooli vilistlastele. Lugejaid teenindatakse ID-kaardi alusel.Täpsemalt vt. kodulehelt:  http://www.artcol.ee/et/raamatukogu/kontakt

 

Jaga seda lehekülge