Printimine, paljundamine, skaneerimine

Printida, paljundada ja skaneerida saab raamatukogu 2. korrusel, arvutitöökohtade kõrval olevas ruumis. 

Paljundamiseks ja skaneerimiseks on vaja luua Eesti ID-kaardi, Tartu või Tallinna sõidukaardiga seotud prindikonto. Konto saate teha ostes ID-pileti (www.pilet.ee). Oma kontole juurdemakseid saate teha ka lehel Pilveprint.

Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Printimine

Pilveprindi teenus võimaldab printida töid üle veebi oma arvutist, raamatukogu arvuteid kasutamata. Võimalik on printida ainult PDF-faile. Sama kehtib ka mälupulgalt printimise kohta.

Printimiseks valige kas must-valge (printer-BW) või värviline printer (printer-COLOR – printeri atribuudid – Quality - Color mode - Color). Valige ühe- või kahepoolne trükk ja paberi formaat (A4 või A3). Sisesta printeri kaardilugerisse ID-kaart või magnetkaart  ja töö prinditakse Sulle välja. Kui materjale pole 48 tunni jooksul välja prinditud, need kustutatakse.

Paljundamine
Pärast sisselogimist valige PALJUNDAMINE/COPY. Tehke värvivalik (must või värviline). Vajadusel valige suurendamine või vähendamine (koopia mastaap) ja sobiv paberi formaat (A4, A4R, A3 või käsisööt). Koopiate arvu saate määrata numbriklahvidega. Võimalik on ka 2-poolselt paljundada. Kui originaal on tumeda taustaga, siis vähendage optilist tihedust. Paljundamiseks vajutage rohelist nuppu.

Skaneermine
Pärast sisselogimist valige skaneerimiseks  resolutsioon 100–600 dpi, failiformaadiks soovitame valida PDF (kompaktne). Faile on võimalik saata enda prindikontoga seotud e-postile („Saada iseendale“) või vabalt valitud aadressile („Uus sihtkoht“). Teie postkastis peab olema piisavalt ruumi mahukate failide vastuvõtmiseks.

Võimalik on tekstifaile skaneerida ka koos tekstituvastusega, sel juhul valige failiformaadiks PDF (OCR).

Vajad abi

  • Loe printeri ekraanile tulevaid teateid, vajadusel pöörduge teenindaja poole
  • Kontrollige oma kontoseisu (kui printeri menüü teatab: „Loendurilimiit on täis“ on teie kontol raha otsas)
  • Esmasel raha laadimisel või ID-kaardi vahetamisel võib prindikonto uuenemine aega võtta kuni 15 min.
  • Tekkinud küsimused saatke palun aadressile support@pilveprint.ee või telefonil 6300530 E - R 9 - 17

 

 

Jaga seda lehekülge