Printimine, paljundamine, skaneerimine

Printida, paljundada ja skaneerida saab raamatukogu 1.korrusel (peatrepi kõrval), 2.korrusel (arvutitöökohtade kõrval) ja 3.korrusel (teenindusleti kõrval).

Printimine

Printimiseks on vaja luua prindikonto. Konto luua ja makseid kontole saate teha Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Print in City teenus võimaldab printida töid raamatukogu arvutitest või ka üle veebi oma arvutist (PDF-failina) ja otse mälupulgalt (PDF-failina). Faili laadimiseks Print in City veebilehe vahendusel kliki nupule „Lae failid üles“ või saada fail e-postiga aadressile print@printincity.ee ja järgi vastusmeiliga saadud juhiseid. E-postiga printimiseks lisa konto seadetesse oma e-posti aadress, nii on võimalik tuvastada, kellelt prinditöö tuleb. TÜ liikmetel on võimalik e-mailiga faili saatmiseks kasutada ka aadressi print@ut.ee. Soovitame kasutada valida PDF formaati, see tagab alati õige prinditulemuse.

Printimiseks arvutiklassis valige kas must-valge (printer-BW) või värviline printer (printer-COLOR – printeri atribuudid – Quality - Color mode - Color). Valige ühe- või kahepoolne trükk ja paberi formaat (A4 või A3). 

Printeri juures tuvastage end prindikontoga seotud kaardiga (ID-kaart, ühistranspordi kaart või TÜ töötõend) ja prinditakse välja. Kui materjale pole 48 tunni jooksul välja prinditud, need kustutatakse.

Paljundamine

Paljundamiseks on vaja luua prindikonto. Konto luua ja kontole juurdemakseid saate teha Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Pärast sisselogimist valige PALJUNDAMINE/COPY. Tehke värvivalik (must või värviline). Vajadusel valige suurendamine või vähendamine (koopia mastaap) ja sobiv paberi formaat (A4, A4R, A3 või käsisööt). Koopiate arvu saate määrata numbriklahvidega. Võimalik on ka 2-poolselt paljundada. Kui originaal on tumeda taustaga, siis vähendage optilist tihedust. Paljundamiseks vajutage START nuppu.

Skaneerimine pealtvalgustus-skanner Bookeye V3-ga

Skanner asub 2.korrusel (arvutitöökohtade kõrval) ja seda saab kasutada tasuta. Skannimise tulemuse saate salvestada kas usb pulgale või skänneri kõrval asuvasse arvutisse. Tulemuse salvestamiseks arvutisse peate olema sisse loginud. Arvutisse sisselogimine on võimalik TÜ liikmetel (TÜ kasutajatunnuse ja parooliga) ning raamatukogu registreeritud kasutajatel (lugejakaardi numbri ja ESTERi parooliga). Kiirjuhend skanneri kasutamiseks asub skanneri kõrval ning põhjalikum juhend on lisatud ka skanneriga seotud arvuti töölauale.
Vt iseteenindusliku skanneri juhendit.

Skaneerimine printimis-kopeerimis seadmega

Skaneerimiseks printimis-kopeerimis seadmega on vaja luua prindikonto. Konto luua ja kontole juurdemakseid saate teha Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Pärast sisselogimist valige skaneerimiseks  resolutsioon 100–600 dpi, failiformaadiks soovitame valida PDF (kompaktne). Faile on võimalik saata enda prindikontoga seotud e-postile („Saada iseendale“) või vabalt valitud aadressile („Uus sihtkoht“). Teie postkastis peab olema piisavalt ruumi mahukate failide vastuvõtmiseks.

Võimalik on tekstifaile skaneerida ka koos tekstituvastusega, sel juhul valige failiformaadiks PDF (OCR).

Vajad abi

  • Loe printeri ekraanile tulevaid teateid, vajadusel pöörduge teenindaja poole
  • Kontrollige oma kontoseisu (kui printeri menüü teatab: „Loendurilimiit on täis“ on teie kontol raha otsas)
  • Esmasel raha laadimisel või ID-kaardi vahetamisel võib prindikonto uuenemine aega võtta kuni 15 min.
  • Küsimused saatke palun aadressile support@printincity.ee või telefonil 6300 530 E–R 9–​17

 

Jaga seda lehekülge