Printimine, paljundamine, skaneerimine

Printida, paljundada ja skaneerida saab raamatukogu 2.(arvutitöökohtade kõrval) ja 3.korrusel (teenindusleti kõrval).

Printimine

Printimiseks on vaja luua prindikonto. Konto luua ja kontole juurdemakseid saate teha ostes ID-pileti (www.pilet.ee) või  Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Print in City  teenus võimaldab printida töid (PDF-failina) üle veebi oma arvutist, raamatukogu arvuteid kasutamata või otse mälupulgalt. Faili laadimiseks kliki nupule PRINDI või saada fail e-postiga aadressile print@printincity.ee ja järgi vastusmeiliga saadud juhiseid. E-postiga printimiseks lisa konto seadetesse oma e-posti aadress, nii teame, et kellelt prinditöö tuleb. PDF-fail tagab alati õige prinditulemuse. 

Printimiseks arvutiklassis valige kas must-valge (printer-BW) või värviline printer (printer-COLOR – printeri atribuudid – Quality - Color mode - Color). Valige ühe- või kahepoolne trükk ja paberi formaat (A4 või A3). Sisesta printeri kaardilugerisse ID-kaart või magnetkaart  ja töö prinditakse Sulle välja. Kui materjale pole 48 tunni jooksul välja prinditud, need kustutatakse.

Paljundamine

Paljundamiseks on vaja luua prindikonto. Konto luua ja kontole juurdemakseid saate teha ostes ID-pileti (www.pilet.ee) või  Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Pärast sisselogimist valige PALJUNDAMINE/COPY. Tehke värvivalik (must või värviline). Vajadusel valige suurendamine või vähendamine (koopia mastaap) ja sobiv paberi formaat (A4, A4R, A3 või käsisööt). Koopiate arvu saate määrata numbriklahvidega. Võimalik on ka 2-poolselt paljundada. Kui originaal on tumeda taustaga, siis vähendage optilist tihedust. Paljundamiseks vajutage rohelist nuppu.

Skaneermine printimis-kopeerimis seadmega

Skaneermiseks printimis-kopeerimis seadmega on vaja luua prindikonto. Konto luua ja kontole juurdemakseid saate teha ostes ID-pileti (www.pilet.ee) või  Print in City lehel. Prindikonto saate siduda ka TÜ töötõendiga.

Pärast sisselogimist valige skaneerimiseks  resolutsioon 100–600 dpi, failiformaadiks soovitame valida PDF (kompaktne). Faile on võimalik saata enda prindikontoga seotud e-postile („Saada iseendale“) või vabalt valitud aadressile („Uus sihtkoht“). Teie postkastis peab olema piisavalt ruumi mahukate failide vastuvõtmiseks.

Võimalik on tekstifaile skaneerida ka koos tekstituvastusega, sel juhul valige failiformaadiks PDF (OCR).

Vajad abi

  • Loe printeri ekraanile tulevaid teateid, vajadusel pöörduge teenindaja poole
  • Kontrollige oma kontoseisu (kui printeri menüü teatab: „Loendurilimiit on täis“ on teie kontol raha otsas)
  • Esmasel raha laadimisel või ID-kaardi vahetamisel võib prindikonto uuenemine aega võtta kuni 15 min.
  • Küsimused saatke palun aadressile support@printincity.ee või telefonil 6300 530 E–R 9–​17

 

Skaneerimine pealtvalgustus-skanner Bookeye V3-ga

Skanner asub 2.korrusel (arvutitöökohtade kõrval) ja seda saab kasutada tasuta. Skannimise tulemuse saate salvestada kas usb pulgale või skänneri kõrval asuvasse arvutisse. Tulemuse salvestamiseks arvutisse peate olema sisse loginud. Arvutisse sisselogimine on võimalik TÜ liikmetel (TÜ kasutajatunnuse ja parooliga) ning raamatukogu registreeritud kasutajatel (lugejakaardi numbri ja ESTERi parooliga). Kiirjuhend skanneri kasutamiseks asub skanneri kõrval ning põhjalikum juhend on lisatud ka skanneriga seotud arvuti töölauale.
Vt iseteenindusliku skanneri juhendit.

 

Jaga seda lehekülge