Kampaania "Esine kogu maailmale!" ootab teaduskonverentside ettekandeid

Ülikooli raamatukogu on algatanud teadusettekannete kogumise kampaania „Esine kogu maailmale!“, et säilitada need Tartu Ülikooli digitaalarhiivis DSpace’is. Tegemist on akadeemilise pärandi kogumise ja säilitamise järgmise etapiga. Esimeses etapis keskendusime teaduspostrite kogumisele, nüüd ootame ettekannete faile, mis on pärast konverentsi jäänud mälupulgale või arvuti kõvakettale. Saatke need raamatukogule veebivormi kaudu.

Ettekanne kui tänapäeva teaduskommunikatsiooni lahutamatu osa on kahtlemata säilitamist vääriv akadeemiline pärand.  Neid arhiivis säilitades saame olla kindlad, et nii teadlastel, tudengitel kui ka kõikidel teistel huvilistel on ettekannetele ligipääs ka tulevikus.

Autori jaoks on ettekandefaili digitaalarhiivi edastamine väga lihtne: tuleb vaid täita raamatukogu kodulehel olev lühike ankeet peamiste metaandmetega ning ettekanne sinna üles laadida. Sarnaselt lõputöödele on ettekanded kaitstud CC litsentsiga. Viitamise lihtsustamiseks on autoril võimalik taotleda ettekandele ka DOI ehk püsiviide.  

Teadusettekannete kogumise kampaaniaga oleme kutsunud liituma ka Eesti Maaülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli raamatukogud, et digitaalarhiivi jõuaks võimalikult paljude Eestis tegutsevate teadlaste ja doktorantide materjalid.

Loodame, et raamatukogu algatusest saab hea tava ja pärast konverentse jõuavad ettekanded meie kodulehe vormi kaudu ühtsesse digitaalarhiivi.

 

Samuti jätkame teaduspostrite  kogumist!

 

Kontakt:

Lilian Neerut, TÜ erialainfo osakonna  juhataja, lilian.neerut@ut.ee 

Jaga seda lehekülge