Teaduskommunikatsioon avatud teaduse võtmes, 13.05.2021

Teaduskommunikatsioon

avatud teaduse võtmes

Tartu Ülikooli raamatukogu ja DataCite Eesti korraldasid  13. mail veebiseminari „Teaduskommunikatsioonist avatud teaduse võtmes“.

Seminari keskseteks küsimusteks olid: Kuidas avatud teadus aitab teaduse laiema kajastamisel ühiskonnas? Kellele ja miks on seda vaja? Kas ja kuidas võib avatud teaduse põhimõtete juurutamine kaasa aidata teadmistepõhise mõtteviisi kujundamisel ühiskonnas. Mida peaks tegema selleks, et teadusel oleks suurem roll ja nähtavus meedias?

Teaduskommunikatsioonist ja avatud teaduse arengusuundadest rääkisid valdkonna spetsialistid Haridus- ja Teadusministeeriumist, Eesti ülikoolidest, teadusasutusest KBFI (Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut) ning strateegilisest disainiagentuurist Neway.

Üritust on võimalik järgi vaadata SIIN

Seminari kava:

10:00 – 10:10 Liisi Lembinen (Tartu Ülikooli raamatukogu), Sissejuhatus seminari  (pdf)
10:10 – 10:35 Martin Eessalu (Haridus- ja Teadusministeerium), "Eesti avatud teaduse raamistik” (pdf)
10:40 – 11:05 Andi Hektor (KBFI), “Teretulemast avateaduse ajastusse!" (pdf)
11:10 – 11:35 Jaan Naaber (Neway), „Brändi loomine avatud teaduse näitel“ (pdf)

11:40 – 11:50 Sirutuspaus

11:50 – 12:15 Arko Olesk (Tallinna Ülikool), "Teaduskommunikatsioon kui teaduse ja ühiskonna sidustaja" (pdf)
12:20 – 12:45 Piret Ehrenpreis (Tartu Ülikool), "Teaduskommunikatsioon koroonaolukorras. Tartu Ülikooli kogemus" (pdf)
12:50 – 13:00 Evelin Arust (Tartu Ülikooli raamatukogu), DataCite Eesti uuenenud kodulehe tutvustus
13:00 – 13:10 Seminari kokkuvõte

Kontakt: