Kolmapäeval avatakse raamatukogus Kristel Schwede näitus „Need horisondid“
Kolmapäeval, 25. oktoobril avab kunstnik Kristel Schwede raamatukogu kolmandal korrusel näituse „Need horisondid“.
Näitusel olevad maalid ja fototöötlused on märgilised teetähised kunstniku loometeel, ühtlasi on väljas teosed tema esimeselt suuremalt isikunäituselt „Jagatud maastikud“ (TÜ Physicumi kunstigalerii, 2019), „Ala / À la. Näilised territooriumid“ (Kastellaani galerii, 2021), „Kunstisõltlane kunstiruumis (galerii Positiiv, 2022) ja uusi maale, mis on valminud käesoleval aastal.
Näitus „Need horisondid“ on kunstniku mõtterännak unistuste, igatsuste ning loomeprotsessidega kaasnevate alguste ja lõppude maastikul. Horisont ehk silmapiir ehk vaatepiir on näiline joon kauguses, kus taevas ja maa- või veepind paistavad kokku puutuvat.
Sõnades näiline, piirav, lahutav on lõpmatuse ürgset kutset ja paratamatusega leppimise tasakaalu. Näilisus ja tegelikkus on iga kunstiteose koostisosad, mis sõltuvalt vaatenurgast, ajaühikust või vaataja valmisolekust võivad muuta oma olemust, olla nähtaval ja käegakatsutavad või varjuda meelte varjatud keerdkäikudesse.
„Need horisondid“ on Schwede seitsmes isikunäitus ja erilise tähendusega just asukoha poolest kõrgkooli raamatukogus. Nimelt on kunstniku esimeseks erialaks raamatukogundus (BA) ja infoteadus (MA). Kujutavat kunsti on ta õppinud ja õpib jätkuvalt avatud akadeemia kursustel Eesti Kunstiakadeemias ja Tallinna Ülikoolis.
Kristel Schwede (1963) on kunstnik, kultuuriajakirjanik, kirjastaja (fotoajakiri Positiiv) ja galerii Positiiv galerist-kuraator. Kunstnikuna huvitavad teda inimtekkelised keskkonnad, loomingulised protsessid ning ühisloomingu hall ala. Kuraatorina huvitavad teda lisaks meelerännakud, mis kunstivaatajal võivad tekkida, vaadates mõnda tema jaoks tähendusrikast teost või näitust. Schwede on osalenud erinevatel grupinäitustel, tema teoseid leiab erakogudest Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal.