Raamatukogus algavad teisipäevaõhtused muusikakuulamised

17.10.2024

Teisipäeval, 22. oktoobril kell 18.15 toimub ülikooli raamatukogu muusikaosakonnas esimest korda muusikakuulamise õhtu, mille algataja on muusik ja helilooja, ülikooli vabade kunstide professor Kadri Voorand. Ühistest muusikakuulamistest loodetakse luua traditsioon, mis pakuks nii emotsioone kui ka annaks uusi teadmisi muusikutest ja nende loomingust.

Kadri Voorandi sõnul on muusika kuulamine – katkestusteta, mitte liikumise või jutu taustaks – puhas teraapia. „Minu mõte ongi, et kõik, kes tahavad seda nautida, koguneksid raamatukokku, kus igal teisipäeval on Eesti eri muusikud välja valinud ühe plaadi, mille koos ära kuulame.“ Plaadisoovitaja ja kõlama hakkav muusika jäävad kuni ürituse alguseni saladuseks.

Muusikat kuulama oodatakse nii neid, kes osalevad Kadri Voorandi loengutes, kui ka kõiki teisi, kes soovivad uusi heliteoseid avastada. Kui muusikasõpru koguneb piisavalt, jätkub traditsioon ka siis, kui vabade kunstide professor uuel õppeaastal vahetub.

Esimene ühiskuulamine toimub juba 22. oktoobril. Kõik muusikasõbrad on oodatud kolmandal korrusel asuvasse muusikaosakonda, kus selgub selle õhtu plaat, mida nautima hakatakse. Avaürituse albumi on välja valinud Kadri Voorand.