Ülikooli digiarhiiv DSpace’is saab nimeks ADA

15.11.2024

25. novembrist kannab Tartu Ülikooli digiarhiiv DSpace’is nime ADA. Uue nimega kaasneb ka arhiivi värske ilmega esileht, milles on lähtutud ülikooli veebilehe kujundusest.

Seni on ülikooli digiarhiivi nimetatud tarkvara järgi, milles seda hallatakse. „Digiarhiivile nime panek oli meil kavas juba mõnda aega,“ rääkis ülikooli raamatukogu infosüsteemide osakonna juhataja Piret Zettur. „Leidsime, et sellisel mahukal ja väärikal digikogul peaks ikkagi olema päris oma nimi, teisalt võib kunagi tekkida vajadus kasutada mõnda muud tarkvara ja siis peaks DSpace’st nimes niikuinii loobuma,“ selgitas ta. Zettur lisas, et enamik kõrgkoole on andnud oma digihoidlatele nime, mis viitab nendes hoitavatele e-ressurssidele. „Nii viitab ka ADA sõnadele akadeemiline digiarhiiv,“ selgitas Zettur nimevalikut.

„Raamatukogu saab 25. novembril uue kodulehe, mispärast tundus igati loogiline sel päeval ka ADA-t avalikkusele esitleda,“ sõnas ülikooli raamatukogu direktor Jaanika Anderson. „Kuigi praegu saab uue välisilme vaid ADA avaleht, tahame edaspidi parandada ka digiarhiivi funktsionaalsust ja arendada seda vastavalt kasutajate vajadustele.“

Digiarhiiv asub veebiaadressil ada.ut.ee, kuid esialgu jääb kasutusse ka senine aadress dspace.ut.ee.

Tartu Ülikooli digiarhiivi ADA haldab ülikooli raamatukogu. Kõigile kättesaadav arhiiv sisaldab Tartu Ülikoolis pärast 2004. aastat kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöid ning õppematerjale, lisaks TÜ raamatukogus digiteeritud raamatuid, käsikirju, perioodikat jne. Eraldi kollektsiooni moodustavad kaasaegsed e-õpikud ja nägemispuudega üliõpilastele mõeldud õpikud.

 

Lisateave:
Piret Zettur
raamatukogu infosüsteemide osakonna juhataja
737 5784

 

Jaga seda lehekülge