Artur Kuusi näitusel saab tutvuda uute tähtedega

05.03.2019

Eelmise nädala reedel avas kunstnik Artur Kuus Tartu Ülikooli raamatukogus näituse „Kõigi tähtede ema“.

„Eesti keele aastal 2019 pöörame eriliselt tähelepanu emakeele tulevikule,“ rääkis näituse autor. „Oma näitusega "Kõigi tähtede ema" püüan puudutada teemat, mille areng jääb sageli tahte nappuse või tehnilise keerukuse taha ­‑ uute tähtede disain.“

Kuus tõdes, et oma ajalugu on ju ka alfabeedil. Nii peab ta tähtede arengut alates mesoliitikumiaegsetest kohmakas-keerulistest piktogrammidest tänapäeva ladina, kirillitsa ja araabia kirjatähtedeni põnevaks ja erutavaks.

„Oma näitusega "Kõigi tähtede ema“ olen tõsise ja nalja piiril loonud uusi argikeeles tarvitatavaid foneeme uute tähtede või tähekombinatsioonidena,“ tutvustas Kuus näitusel olevaid teoseid. Tööde juurde on lisatud elulised näited.

Näituse pealkiri inspireerus kujundist, mis tekkis kõikide eesti keele tähtede üksteise otsa kuhjamisel. Selles kujundis on kõigi eesti tähtede DNA.

Näitus on avatud Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrusel märtsi lõpuni.