Betti Alveri sünniaastapäeval avatakse näitus ja antakse üle kirjandusauhind

18.11.2021

23. novembril avatakse TÜ raamatukogu kolmanda korruse fuajees Betti Alveri 115. sünniaastapäevale pühendatud näitus “Sügaval silpide sängis ärkavad äkki sõnad”. Avamisel kuulutatakse välja ka tänavune Betti Alveri kirjandusauhinna võitja, mille pälvib viimase aasta jooksul tähelepanuväärseima eestikeelse luules või proosas kirjutatud esikteose autor.

“Näitusel on väljas kogu Betti Alveri looming alates esimestest kirjanduslikest katsetustest erinevate teoste kordustrükkide ja tõlkeraamatuteni,” tutvustas näitust selle koostaja Marianne Tiik. Nii saavad kõik näha Alveri 1927. aastal välja antud esimest proosateost “Tuulearmuke” ja üheksa aastat hiljem ilmunud esimest luulekogu “Tolm ja tuli”. Väike osa poetessi luuletustest on eraldi välja toodud ja neid võivad külastajad lugeda punaste vihmavarjude all. „Nende hulgas on nii Betti Alveri tuntud kui vähemtuntud värsiridu, mida kõiki iseloomustab ühtaegu lihtne, aga samas meisterlik sõnakasutus,” rääkis Tiik.  

Avamisel antakse üle 2021. aasta Betti Alveri kirjandusauhind. Oma teoste esitrükkidega on tänavu sellele preemiale nomineeritud Aliis Aalmann, Anna Kaare, Ilmar Lehtpere, Natalja Nekramatnaja, Olav Osolin, Rait Piir ja Ave Taavet. Kirjandusauhinda annab välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond Eesti Kultuurkapitali toel ning selle summa on 2000 euro.

Näitus “Sügaval silpide sängis ärkavad sõnad” avatakse teisipäeval, 23. novembril kell 18 ning seda saab vaadata kuni 23. jaanuarini. Väljapaneku kujundas Lilian Mengel.

 
Lisateave:
Marianne Tiik
Näituse koostaja

 

 

 

Jaga seda lehekülge