Kalender avab raamatukogu pildis ja sõnas

30.11.2021

Ülikooli raamatukogu 2022. aasta seinakalender esitleb fotodel tänase päeva raamatukogu. Pildimaterjali täiendavad tekstid, mis kajastavad raamatukogu töötajate mõtteid selle maja minevikust, olevikust ja tulevikust.

Kalendri fotodel on kaadreid nii kõigile avatud lugemissaalidest kui ka hoidlatest, kuhu lugejad tavaliselt ei satu.  “Kui varasematel aastatel oleme kalendrites tutvustanud oma kogudes leiduvaid huvitavaid teoseid, siis seekord on fookuses raamatukogu ise – arhitektuur, inimesed, siinne igapäev,” kirjeldas kalendri koostaja Lilian Mengel. “Fotograaf Gabriela Urm on tabanud väga palju selliseid momente, mis on raamatukogu pärisosa, kuid mida me ise võib-olla kohe ei märkagi.”  

Fotode kõrval peavad Mengel ja kalendri teine koostaja Herdis Olmaru väga oluliseks tekste, mille autoriteks on raamatukogu töötajad. “Need on mõtisklused raamatukogu olemusest ja tähtsusest, mis on ühtaegu nii isiklikud kui üldistavad,” sõnas Olmaru. “Usun, et paljud meie lugejad näevad ja tajuvad raamatukogu sarnaselt ning tunnevad neis tekstides ära omi mõtteid.”

“Järgmisel aastal möödub 220 aastat ülikooli raamatukogu asutamisest ja 40 aastat Struve tänava maja valmimisest,” rääkis raamatukogu direktor Krista Aru. “Seetõttu tahtsime 2022. aasta kalendri pühendada oma raamatukogule. See õnnestus väga hästi - fotod koos tekstidega iseloomustavad raamatukogu tänast päeva, aga juhivad meid ka raamatukogu tulevikku.”

Kalendri koostasid Lilian Mengel ja Herdis Olmaru, kujundas Lilian Mengel, fotod tegi Gabriela Urm ning ingliskeelsete tõlgete autor on Laura Loolaid.

Raamatukogu 2022. aasta seinakalendrit saab osta TÜ raamatukogu infopunktist ning e-poest, samuti ülikooli e-poest, muuseumist ning raamatukauplusest Krisostomus.

 

Lisateave:
Herdis Olmaru
Raamatukogu kommunikatsioonijuht
737 5749

 

Jaga seda lehekülge