Lugemiskoerad aitavad ööraamatukogus eksamiks valmistuda!

31.12.2015

Tartu Ülikooli raamatukogu kutsub üliõpilasi valmistuma eksamiteks koos ülisõbraliku lugemiskoeraga.

Tudengeid tulevad õppimisel aitama ja toetama organisatsioonist Tartu Lugemiskoerad labradori retriiver Mona ja koerajuht Maria, kuldne retriiver Arabella ja Anette, newfoundlandi koer Leero ja Meeli ning afganistani hurt Tentel ja koerajuht Jane. Kõik koerad on läbinud spetsiaalse väljaõppe ning teinud vajalikud eksamid. Koerale võib lugeda oma konspekti või jutustada õpitut. Koeri võib kallistada ja paitada, see maandab stressi ning loob hea enesetunde.

Lugemiskoerad käivad raamatukogus teisipäeviti ja neljapäeviti kella 18–20. Õppimine koos lugemiskoeraga toimub raamatukogu 2. korrusel rühmatööruumis Karja individuaalselt või rühmas kuni 10 inimesega ning selleks on vaja registreeruda aadressil olga.einasto@ut.ee.

Lugemiskoerte programm sai kunagi ammu alguse Ameerikast, Euroopa esimese lugemiskoera treenis välja inglane Tony Nevett, kes on programmi „Bark and Read“ vedanud siiani. Temaga koos külastab lapsi greyhound Danny, kes on üks tuntumaid lugemiskoeri maailmas.

Lugemiskoera programm on mõeldud lastele, kellel on mingisugune häire – puudulik sotsiaalne suhtlemine, käitumishäired, lugemisraskused, autism või Downi sündroom jne. Programmi peamine eesmärk on luua lastele lõdvestunud ja koer-sõber-atmosfäär ning seeläbi parandada nii suhtlemis- kui ka lugemisoskust.

Üle maailma tehtud erinevad uuringud on näidanud, et tegutsemine koos lemmikloomaga alandab stressitaset ja vererõhku ning tõstab inimese meeleolu. Miks on aga koer lugemisteraapias parem kui inimene? Sest koer ei sekku lugemisse, ta ei anna hinnanguid ega katkesta parandamiseks, ta ei naera, kui midagi läheb sassi.

Allikas: http://www.alkhabara.com/ee/kes-on-lugemiskoerad/

Lisainfo: